УГКЦ створила дві стратегічні групи, щоб об’єктивно доносити меседжі Ватикану
Українська Греко-Католицька Церква працює над тим, щоб цитати Папи Франциска були правильно прокомуніковані, зокрема створено дві стратегічні групи, з якими співпрацює Державний секретаріат Ватикану.
Про це в інтерв’ю «Укрінформу» повідомив очільник Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав Шевчук, відповідаючи на запитання про негативні резонанси, які спричиняють деякі висловлювання Папи, як зазначає Релігійно-інформаційна служба України.
«Від початку повномасштабної війни непорозуміння між українським суспільством і Святим престолом існують. Україна не завжди розуміє Папу. І ми намагаємося над цим серйозно працювати. З одного боку, і Папа особисто, і Святий престол є стратегічним партнером України, підтримує Україну, але у свій спосіб. Ми, можливо, очікуємо одної підтримки, а отримуємо іншу. У чому секрет непорозуміння? Потрібно краще чи глибше допомагати формуванню уявлення щодо України і самого Святішого отця Папи Франциска, і Святого престолу. З нашої ініціативи створено дві стратегічні групи, які намагаються допомогти Святому престолу формувати його категорії оцінки і мислення щодо ситуації в Україні. Це здійснюється на рівні Державного секретаріату Ватикану», — сказав Святослав Шевчук.
Предстоятель УГКЦ також зауважив, що і Папа особисто, і Святий престол є стратегічними партнерами України, про що свідчать і зустріч Президента зі Святішим отцем в Італії під час саміту «Групи семи», візит керівника Офісу Президента Андрія Єрмака до Держсекретаріату, його особиста зустріч з Папою. Тож державне керівництво під час війни бачить Святий престол як свого стратегічного партнера, але ті відносини, і навіть комунікацію, потрібно розвивати як з одного боку, так і з іншого.
«Ватикан завжди підтримував недоторканність кордонів України, нашу територіальну цілісність, Ватикан завжди підкреслював необхідність утверджувати міжнародне право і неприпустимість застосування атомної зброї, Ватикан завжди брав участь у тому, щоб була присутня гуманітарна сторона, виступав на користь жертв війни, Ватикан завжди стояв на боці України, коли йдеться про звільнення наших викрадених дітей, чи, наприклад, посередництво у питанні наших полонених. От бачите, всі ті головні принципи, які у тій формулі миру були декларовані, Ватикан підтримує, але у свій спосіб, тому ми повинні правильно це розуміти, а відтак, пояснювати українському суспільству», — сказав Предстоятель УГКЦ.
Фото з архівуПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ