У Румунії розпочинається зустріч східних католицьких єпископів Європи

16 вересня 2024

Сьогодні, у понеділок, 16 вересня 2024 року, в м. Орадя (Румунія) розпочинається традиційна зустріч східних католицьких єпископів Європи. Захід триватиме до 19 вересня.

У Румунії розпочинається зустріч східних католицьких єпископів Європи

Це вже 25-й подібного формату захід, організований під егідою Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ).

Серед представників Української Греко-Католицької Церкви, які візьмуть участь у зустрічі, Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський, владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський, владика Йосафат Мощич, єпископ Чернівецький, владика Тарас Сеньків, єпископ Стрийський, владика Іван Кулик, єпископ Кам'янець-Подільський, владика Степан Сус, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, владика Михайло Бубній, екзарх Одеський, владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії, та владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії. Варто відзначити, що владика Борис Ґудзяк виступить одним із основних спікерів.

Тема цьогорічної зустрічі: «Відносини між єпископом і священниками — братерство і людяність».

У програмі передбачено: зустріч у Муніципалітеті (міській раді) м. Орадя, Божественна Літургія у катедральному соборі Святого Миколая та єпархіяльному санктуарії Пресвятої Богородиці, тематичні конференції, мистецька програма та інше.

Зокрема організатори підкреслюють важливість такої зустрічі через тематичні конференції, які проводять видатні діячі Католицької Церкви на міжнародному рівні. Ці конференції не лише відображають актуальні проблеми Церкви, а й відкривають нові перспективи для екуменічного діалогу та духовного життя віруючих.

Одним із головним доповідачів стане архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, префект Конгрегації для Східних Католицьких Церков. У своїй лекції кардинал Ґуджеротті винесе на перший план виклики та можливості, які стоять перед Церквами східного обряду, наголошуючи на важливості єдності та солідарності перед обличчям сучасних труднощів.

Ще однією видатною особистістю є монс. Мануїл Нін, Апостольський екзарх для греко-католиків у Греції, який поділиться своїм багатим досвідом у захисті та популяризації літургійних і богословських традицій Греко-Католицької Церкви.

У свою чергу, митрополит Борис Ґудзяк, єпископ Української Греко-Католицької Церкви, виступить на заході з лекцією про богословську освіту та права людини.

Також у конференції візьме участь проф. Крістіан Барта, відомий богослов Греко-Католицької Церкви в Румунії, декан факультету греко-католицького богослов’я Університету «Бабеш-Боляй» у Клуж-Напоці, прочитає лекцію на тему догматичного богослов’я та екуменічного діалогу.

«Ці конференції нададуть учасникам рідкісну можливість долучитися до дискусії з провідними релігійними лідерами, чиї погляди та досвід збагатять наше розуміння сучасних викликів, що стоять перед Греко-Католицькою Церквою. Важливість цих конференцій полягає не лише в їхній освітній цінності, але й у їхній здатності стимулювати діалог та роздуми про ідентичність і місію Церкви у світі», — зазначають організатори події.