Синод 2021–2024: завершився континентальний етап
Генеральний Секретаріат Синоду дякує всім, хто долучився до проведення континентальних асамблей і уточнює, що завершився етап консультування, але не діалог з Божим людом.
Генеральний Секретаріат Синоду поширив повідомлення про те, що 31 березня 2023 року офіційно завершився другий, тобто, континентальний етап синодального процесу, присвяченого темі: «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія». Цей процес розпочався в жовтні 2021 року місцевим етапом на рівні дієцезій/єпархій, а кульмінацією стануть дві сесії XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів, що в жовтні 2023 та в жовтні 2024 відбуватимуться у Ватикані. Про це повідомляє українська редакція «VaticanNews».
Сім регіональних асамблей
В комюніке підкреслюється, що другий етап був не просто проведенням семи континентальних асамблей, але став «справжнім процесом слухання та розпізнання на континентальному рівні, шукаючи відповідь на одне і те ж запитання синодального процесу, тобто: «Яким чином сьогодні на різних рівнях, від місцевого до вселенського, здійснюється оте „прямування вперед разом’, яке уможливлює для Церкви звіщати Євангеліє, відповідно до дорученої їй місії“». Асамблеї цього рівня організовували місцеві оргкомітети, що відповідають міжнародним об’єднанням єпископатів, а представники Генерального Секретаріату їм допомагали. В кожній такій асамблеї брав участь принаймні хтось з очільників Генерального Секретаріату, аби засвідчити близькість і прагнення Святого Престолу вислухати місцеві Церкви.
Всі сім асамблей, які відбувалися в лютому та березні, мали загальноцерковний вимір, зібравши представників різних станів Божого люду — єпископів, священиків, чернецтво та мирян. Вони разом шукали відповіді на три запитання, запропоновані в Документі для континентального етапу. Плодом дискусії стали Кінцеві документи, якими кожна асамблея зробила внесок у першу сесію Синоду Єпископів.
Підготовка до наступного етапу
Отож, підсумкові документи континентального етапу, які були «плодом насправді синодального шлях», відображають «голос Божого люду» відповідних континентів. Вони ляжуть в основу Instrumentum Laboris (Робочого документа) для першої сесії XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів, яка відбуватиметься у Ватикані від 4 до 29 жовтня. Над його опрацюванням трудитиметься спеціальна редакційна група, організована Підготовчою комісією, яку нещодавно створив Генеральний Секретаріат Синоду.
Діалог триває
В комюніке стверджується, що всі континентальні асамблеї були «періодом благодаті для Церкви». Генеральний Секретаріат дякує всім, хто з великими ентузіазмом та старанністю влилися в цей процес, який призвів до більшого усвідомлення важливості того, щоби в Церкві спільно прямувати вперед як сопричастя спільнот, зміцнюючи діалог між місцевими Церквами та Вселенською Церквою. «Завершення етапу консультацій не означає завершення синодального процесу для Божого люду, ні тим більше, переривання діалогу між вселенською та місцевою Церквами», — наголошують автори заяви, вказуючи на виклик впровадження в життя «синодальних реформ».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ