«Сьогодні дякуємо всім нашим вчителям і катехитам за їхній труд навчання в часах епідемії», — владика Євген Попович

1 липня 2020

Владика Євген Попович, архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський, звернувся окремим листом до усіх працівників освіти, вчителів, батьків та дітей. Пандемія коронавірусу суттєво змінила навчальний процес, проте не перервала його. Саме тому у цих днях ми відзначаємо завершення навчального 2019–2020 року.

За нами черговий шкільний рік. Коли ми зустрічалися з вами у вересні 2019 року, ніхто з нас не думав, що цей рік буде настільки відмінним від усіх попередніх, які ми перейшли.

Наші школи неначе завмерли, наші храми залишилися порожніми

Несподівано у наше життя увійшла епідемія коронавірусу, яка паралізувала наше дотеперішнє життя, як також цілий навчальний процес в школах.

Наші школи неначе завмерли, наші храми також залишилися порожніми, але дякувати Богові, ми мужньо та героїчно перейшли через цей важкий час епідеміологічної загрози життю та здоров’ю.

Щоправда, від багатьох речей і планів нам треба було відмовитися, але одночасно ми, користаючи з засобів сучасної комунікації, змогли продовжувати наші контакти, змогли підтримувати наше духовне і церковне життя та цілий навчальний процес в наших школах.

Виклики, які перед нами поставив невидимий ворог, були поштовхом для нас, щоб не здаватися та у самодисципліні й при збережені санітарних вимог надалі жити, працювати, молитися, вчитися та думати про наш наступний день.

Нам було важко вчитися, молитися, жити

Всім нам було важко у тих всіх обмеженнях, до яких нас змусило життя. Важко було нам молитися в церкві без вірних, важко було вчителям в школі без учнів, важко було жити на карантині чи потрапити у тому часі в лікарню.

В часі тривання пандемії ми мусили відмовитись від багатьох наших планів та задумів: не відбулися шкільні прогулянки, в парафіях відкликано чимало заходів, в тому числі першу Сповідь і торжественне Святе Причастя, не має святкових зустрічей, які звичайно ми робили на завершення шкільного року, відкликано малі «Сарепти», не відбудуться літні вакаційні табори в Новиці та Команчі, не відбудеться вишкільний табір для служащих — «Андреяда».

Однак, хоч і обмеженим до віртуального світу, нам вдалося зберегти переказ Євангелія у Церкві та знання у віртуальній школі.

Сьогодні дякуємо Богові за те, що ми вистояли

Попри те, що епідемія коронавіруса надалі збирає своє жниво, ми навчилися жити з нею, працювати, молитися та мріяти про краще завтра.

Сьогодні дякуємо Богові, що всупереч лихові, яке нас навідало, ми вистояли та можемо з полегшенням на серці сказати, що до мети дійшли. А знаком цього є шкільні свідоцтва, які кожний учень отримав з рук свого вихователя.

Сьогодні дякуємо всім нашим вчителям і катехитам за їхній труд навчання в часах епідемії, за те, що вклали так багато серця та зусилля, щоб наші діти могли завершити навчальний рік.

Сьогодні дякуємо всім нашим батькам, які в силу обставин, щоденно перебували зі своїми дітьми в домашній школі та перейняли на себе чималу частину вчительських обов’язків.

Перед нами час літнього відпочинку, час вакацій. Бажаю всім, щоб попри існуючі санітарні обмеження, кожний зміг дещо відпочити, знайти час на сонце, природу і свіже повітря, щоб ми всі повернулися у вересні до вже традиційної форми навчання в шкільних мурах, та щоб також ми повернулися до життя в нашій Церкві — також в мурах наших храмів.

Нехай Господь Бог всім Вам благословить, а Божа Мати має кожного з вас у своїй материнській опіці.

† Євген Попович,
архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський