Представник УГКЦ взяв участь у засіданні Комісії COMECE із зовнішніх зв’язків ЄС

26 травня 2023

З 23 по 25 травня проходило засідання Комісії COMECE із зовнішніх зв’язків ЄС (COMECE Commission on EU External Relations), у якому взяв участь о. Ігор Шабан, голова Комісії з міжконфесійних і міжрелігійних відносин.

«Європейський Союз має запропонувати континентові оновлене стратегічне бачення стабільності, справедливості та миру», — наголосив Преосвященний Ян Вокал, голова Комітету з питань зовнішніх стосунків ЄС Комісії єпископатів Європейського Союзу (COMECE), виступаючи в четвер, 25 травня 2023 року, під час круглого столу, присвяченого війні в Україні та поточним викликам для безпеки в країнах східного партнерства ЄС — пише українська редакція «Vatican News».

Захід в осідку Європейського Парламенту організувала Комісія єпископатів ЄС, запросивши політиків, представників Церкви та громадянського суспільства. На тлі жорстокої російської агресії проти України та інших проявів нестабільності, що тривають на східних кордонах ЄС, учасники зустрічі, проведеної за підтримки депутатки Європарламенту Міріам Лексманн, обговорили роль ЄС у роботі над будуванням міцного миру в регіоні.

Під час засідання учасники Комісії обговорили останні події на Європейському континенті, особливу увагу звернули на поточну політику ЄС і публічні дебати щодо зовнішньої діяльності союзу. Вирішили акцентувати на важливості ЄС у його глобальній політиці добросусідства й розширення на інші країни географічної Європи, зокрема України. Також звернули увагу на зовнішню політику та політику безпеки, особливо в контексті захисту прав людини і плекання миру у світі. Про це розповідає Комісія з міжконфесійних і міжрелігійних відносин.

Члени комісії COMECE із зовнішніх зв’язків ЄС запропонували організувати тематичні тристоронні зустрічі між Церквою, ЄС і представниками громадянського сектора, щоби будувати мости, бути промотором діалогу та спілкування між різними частинами суспільства заради мирного і справедливого майбутнього.

Довідка

COMECE — Комісія Єпископських Конференцій Католицької Церкви у Європейському Союзі. Організація заснована 1980 року із благословення Святого Престолу, щоби представляти Церкву перед різними установами ЄС. Секретаріат COMECE перебуває у Брюсселі, де команда радників здійснює моніторинг, аналіз і розробку позицій, що представляють католицьку візію щодо політики ЄС. Структура COMECE охоплює Асамблею, Постійний комітет, Секретаріат та шість окремих комісій: із правових питань, соціальних справ, зовнішніх зв’язків ЄС, міграції, етики, культури й освіти. Президентом на сьогодні є єпископ Маріано Крочіата, генеральним секретарем — о. Мануель Енріке Барріос Прієто.