Постанови Вісімдесят четвертої сесії Синоду Єпископів КГВА
Постанови Вісімдесят четвертої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, що відбувся впродовж 29–30 січня 2020 року у м. Львів-Брюховичі.
ПОСТАНОВИ
Вісімдесят четвертої сесії Синоду Єпископів
(29–30 січня 2020 року, Львів-Брюховичі)
1. Задля належної відповіді Церкви на сучасні соціально-екологічні виклики:
І. Доручити єпархіальним єпископам Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ:
а) провести презентації українського перекладу енцикліки Папи Франциска «Laudato Si: про турботу за наш спільний дім» та її обговорення з духовенством, монашеством, семінаристами та мирянами своїх єпархій/екзархатів;
б) звернути увагу душпастирів на те, що плекання свідомості вдячності та відповідальності за створений Богом світ є невід’ємною складовою їх служіння задля прослави Бога та спасіння людських душ;
в) відповідно до вимог екологічної дияконії, враховувати екологічні складові у межах загальної діяльності Церкви, зокрема екологічне будівництво, підвищення рівня енергоефективності наявних сакральних та інших церковних будівель, залучення відновних джерел енергії, впровадження системи роздільного збору відходів та ін.
ІІ. Доручити отцям-душпастирям Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ:
а) поширювати вчення Церкви про християнську відповідальність за створений Богом світ під час проповідування, катехизації та інших душпастирських заходів;
б) долучатися до відзначення для Бога-Творця (14 вересня) як всецерковного Дня молитви за збереження Божого створіння;
в) підтримувати освітні, молитовні та практичні ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології та долучатися до них.
г) давати приклад відповідального ставлення до Божого творіння в особистому житті.
ІІІ. Доручити Бюро УГКЦ з питань екології:
а) у співпраці з Івано-Франківською академією Івана Золотоустого розробити для студентів церковних освітніх закладів навчальний курс екологічної етики і основ збереження Божого створіння;
б) у співпраці з Патріаршою катехитичною комісією УГКЦ та Катехитичною комісією Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ опрацювати та інтегрувати вчення і напрацювання помісної УГКЦ про християнську відповідальність за створений Богом світ у катехитичні програми різних вікових категорій;
в) у співпраці з Комісією у справах освіти та виховання Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ опрацювати програми підручників з християнської етики задля цілісного висвітлення матерії християнських моральних цінностей, що включає також питання християнської відповідальності за природне довкілля та весь створений Богом світ.
IV. Доручити ректорам духовних семінарій та інших освітніх інституцій УГКЦ в Україні забезпечити отримання семінаристами та студентами-богословами необхідних знань щодо сучасних соціально-екологічних викликів, екологічного вчення Церкви, екологічних аспектів душпастирства та основ збереження Божого створіння.
V. Просити Отця і Главу УГКЦ здійснити необхідні заходи для внесення Дня Бога-Творця до церковно-літургійного календаря УГКЦ з розробленими текстами молитов добового кола та змінними частинами Божественної Літургії цього свята.
VI. Затвердити в першому читанні Звернення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ щодо екологічної ситуації в Україні та винести його на друге читання на наступну сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.
2. Затвердити Звернення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ про зцілення ран війни.
3. Привітати ідею проголошення святого Івана Павла II покровителем Європи і вчителем Церкви та просити Отця і Главу УГКЦ надати офіційну відповідь на лист польського єпископату в цій справі.
4. Взяти до уваги звіт про діяльність Комісії у справах кадрового забезпечення УГКЦ.
5. Доручити Патріаршому паломницькому центрові УГКЦ опрацювати Інструкцію з організації та духовного супроводу паломництв УГКЦ.
6. Для належного вшанування 155-ї річниці з дня народження слуги Божого праведного митрополита Андрея Шептицького оголосити проведення 29 липня 2020 року Божого Всеукраїнського паломництва до Прилбичів і доручити Українському католицькому університетові підготувати план заходів для відзначення цієї дати та представити його на затвердження наступній сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.
7. Вісімдесят п’яту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ провести у травні 2020 року Божого.
Ці постанови набирають чинності 17 лютого 2020 року Божого.