Перемишльсько-Варшавська архиєпархія УГКЦ молитовно і фінансово підтримала жертв землетрусу у Туреччині та Сирії

18 лютого 2023

12 лютого 2023 року на заклик архиєпископа і митрополита Перемишльсько-Варшавського владики Євгена Поповича в усіх парафіяльних спільнотах архиєпархії відбулася молитва та фінансова збірка задля підтримки жертв землетрусу у Туреччині та Сирії.

«У зв’язку з великим людським терпінням, яке спричинив у ці дні землетрус у Туреччині та Сирії, відповідаючи на заклик Католицької Церкви до молитви, на прохання Високопреосвященного владики Євгена, митрополита Перемисько-Варшавського, просимо, щоб у найближчу неділю, 12 лютого, на всіх Літургіях у парафіях, душпастирських осередках, монастирях на території Перемисько-Варшавської архиєпархії додавати на Сугубій єктенії прохання у наміренні жертв, загиблих і поранених у цьому страшному катаклізмі», — йшлося у Заклику до духовенства та вірних Перемишльсько-Варшавської архиєпархії від 7 лютого 2023 року.

Сам текст прохання на Сугубій єктенії виглядав наступним чином: «Ще молимось, щоб милосердний Господь оберігав у своїй опіці всі жертви цієї трагедії — землетрусу у Туреччині і Сирії. Обдаруй, Боже, загиблих вічним життям, а тих, які вижили, багатою Твоєю милістю, надією і благодаттю, молимось Тобі, вислухай і помилуй».

Окрім того, окремим Закликом також була проголошена фінансова збірка для усіх постраждалих від цього природнього катаклізму.

Нагадаємо, що уранці 6 лютого в Туреччині стався землетрус магнітудою 7,8 — найсильніший у країні в цьому столітті. За ним були ще два землетруси — магнітудою 7,7 і 7,6. Зачепило також сусідню Сирію — там не можуть встановити точну кількість жертв і кажуть про понад 5 800 загиблих. Епіцентр землетрусу був на глибині 24,1 км у провінції Газіантеп. Поштовхи відчули також на Кіпрі, в Лівані, Ізраїлі, Йорданії та Грузії.

Від України майже 90 рятувальників та 10 пошуково-рятувальних собак вирушили до Туреччини та вранці 9 лютого приступили до роботи.

Кількість загиблих внаслідок руйнівного землетрусу в Туреччині й Сирії 17 лютого зросла до понад 45 тисяч – у той час, як пошуково-рятувальні роботи тривають.