Папу Франциска запросили на червневий саміт миру у Швейцарії
Швейцарія офіційно запросила Папу Франциска взяти участь у Глобальному саміті миру, який відбудеться 15–16 червня у швейцарських Альпах.
Про це у неділю, 5 травня, президентка країни Віола Амгерд, що цими днями відвідувала Рим, повідомила в інтерв’ю виданню Blick.
«У мене була цікава розмова з Папою в теплій атмосфері. Говорили, зокрема, про війну в Україні та інші проблемні точки світу, — цитує її слова DW. — Ми запросили Святий Престол. Ватикан дуже позитивно оцінює мирну конференцію».
Розповідаючи про організацію конференції, Амгерд нагадала, що президент України Володимир Зеленський підняв це питання під час січневої зустрічі в Берні. «Я вважаю, що Швейцарія повинна зробити все можливе, щоб підтримати Україну. Сприяння миру є однією з основних компетенцій Швейцарії як нейтральної країни», — зазначила вона.
За словами Амгерд, на саміті миру обговорюватимуться чотири теми: гуманітарні питання, ядерна безпека, свобода судноплавства та продовольча безпека. «Якщо ми зможемо знайти тут спільний знаменник, це вже щось. Іншим успіхом було б, якби ми змогли взятися за мирний процес у конкретних термінах. Треба думати наперед — і про післязавтра», — зазначила вона.
Наразі невідомо, які з країн офіційно відповіли на запрошення, втім Амгерд висловила впевненість, що явка іноземних делегацій «буде хорошою». Швейцарія запросила на Глобальний саміт миру понад 160 делегацій. Російська делегація наразі не отримала запрошення.
Як заявив офіційний Берн, саміт триватиме трохи більше дня. «Усі держави, присутні на саміті, мають внести свої ідеї та бачення справедливого та тривалого миру в Україні», — зазначили в МЗС Швейцарії. Інавгураційному саміту в Швейцарії передували чотири зустрічі радників лідерів світу щодо української «формули миру». Представників росії не запрошували на жодну з них. Офіційні особи росії своєю чергою недвозначно заявляли, що не братимуть участі в переговорах у Швейцарії, адже, на їхню думку, та відмовилась від свого нейтрального статусу.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ