Папа до онкогінекологів: ставитись до кожної пацієнтки з чутливістю та пошаною
Звертаючись до учасників зустрічі Міжнародного конгресу онкогінекології, Святіший Отець закликав їх плекати цілісний підхід до лікування, ядром якого є налагодження взаємостосунків з пацієнтами, бо хвора людина — це завжди набагато більше, ніж протокол.
У п’ятницю, 11 вересня 2020 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції учасників щорічної зустрічі Міжнародного конгресу онкогінекології, що проходить від 10 до 13 вересня.
Дбати про духовний і психологічний стан кожної пацієнтки
Звертаючись до присутніх, Святіший Отець вказав, насамперед, на важливий внесок Міжнародного конгресу онкогінекології у налагодження взаємостосунків солідарності між хворими, що страждають на важкі недуги, а також їхніми родичами та медичними працівниками. За словами Папи, це набуває ще більшої цінності, коли мова йде про хвороби, які можуть поставити під загрозу плідність жінки або материнство. «У цих ситуаціях, які глибоко впливають на життя жінки, — наголосив він, — важливо з великою чутливістю та пошаною дбати про психологічний, стосунковий та духовний стан кожної пацієнтки».
Цілісний підхід до лікування
Глава Католицької Церкви закликав фахівців сфери онкогінекології плекати цілісний підхід до лікування, навіть коли йдеться про паліативну опіку. Ядром такого підходу повинна бути здатність фахівців дати пацієнткам довіру, надію і любов. Він підкреслив, що хвора людина — це завжди набагато більше, ніж протокол, в рамках якого вона оформлена з клінічної точки зору.
Папа Франциск додав, що, з одного боку, всі погоджуються з тим, що взаємостосунки з медичним персоналом є частиною лікування, але з іншого боку, людський вимір допомоги хворим не розглядається як невід’ємна частина лікування і часто залежить виключно від «доброї волі» окремого лікаря.
Місце економіки в сфері охорони здоров’я
Святіший Отець підкреслив, що не можна дозволити на те, щоб економіка настільки входила у сферу охорони здоров’я, аби негативно впливати на такий важливий аспект, як стосунки з хворими. В цьому контексті він вказав на важливість діяльності різних неприбуткових асоціацій, які підтримують пацієнтів, особливо прислухаючись до тих, хто перебуває в тяжкому економічному чи соціальному становищі.
«Звичайно, дослідження вимагають значних фінансових ресурсів. Однак я вважаю, що між різними факторами можна знайти рівновагу», — зауважив він, підкреслюючи, що перше місце потрібно надавати людям, в даному випадку — хворим жінкам, і також працівникам, які щодня працюють у тісному контакті з ними і яким потрібно забезпечити адекватні умови праці та відпочинок.
Хвороба нагадує про необхідність довірятися
Вселенський Архиєрей закликав учасників цьогорічної зустрічі Міжнародного конгресу онкогінекології поширювати цінні результати своїх досліджень на користь жінок, якими вони опікуються. Він додав, що, незважаючи на свої труднощі, ці жінки «нагадують нам про ті аспекти життя, про які ми іноді забуваємо, такі як нестабільність нашого існування, потреба одні в одних, безглуздість життя, зосередженого лише на собі, реальність смерті як частини самого життя». На завершення Папа підкреслив, що хвороба нагадує про визначальну рису, яка вчиняє нас людьми — здатність довіряти: «довіритися іншому братові та сестрі, а також Іншому з великої літери, Який є нашим Небесним Батьком».
За матеріалами VaticanNewsПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ