Навіть слово «війна» вже не здатне описати трагедію, яка відбувається в Україні, — Глава УГКЦ виданню «Il Foglio»

31 липня 2022

В Україні відбувається злочин проти людства: є жорстокий злочинець і є невинна жертва. Навіть саме слово «війна» у традиційному його розумінні вже не здатне описати цю трагедію. Якщо хтось сумнівається, запрошую приїхати в Україну і побачити це на власні очі.

Про це в інтерв’ю італійському виданню «Il Foglio» заявив Патріарх УГКЦ Святослав, як про це зазначає Релігійно-інформаційна служба України.

«Стає все більш очевидним, що росія вступила в культурний конфлікт не лише з Україною, а й з усім, що ми визначаємо як західну цивілізацію. Процес зомбування російського населення кремлівським режимом породив дуже небезпечний антропологічний тип суспільства. Уявіть собі: братські могили в Україні стають приводом для радості багатьох людей у ​​росії; жодного співчуття, жодної призадуми про причини цієї абсурдної війни. На жаль, навіть на найвищому рівні російської православної Церкви… Більше того, ми чуємо християнське оправдання російської війни проти України і прославлення військових злочинів та ідеології насильства», — зазначив першоєрарх.

Глава УГКЦ назвав основну причину російської агресії проти України.

«Справжня мета російської агресії — знищення українського народу. Про це свідчать як ідеологічні промови самого путіна, в яких часто згадуються українська історія, так і військові злочини, вчинені його солдатами на нашій землі. Насправді, це важко назвати просто війною. З першого дня російського вторгнення в Україну ми бачимо безперервні військові злочини, які не припиняються ні вдень, ні вночі», — підкреслив він.

Патріарх Святослава також пояснив, чому війну, яку розв’язала Росія, в жодному разі не можна називати конфліктом.

«Дехто каже, що в Україні триває конфлікт. Більше того, я зауважую, що останнім часом в західних ЗМІ звучить визначення „російсько-український конфлікт“. В Україні немає ніякого конфлікту. Конфлікт завжди охоплює симетричну парадигму дискурсу; конфлікт означає, що є дві групи, які конфліктують між собою і кожен має свої аргументи та інтереси. А той, хто шукає істину чи хоче бути посередником у конфлікті, завжди вислуховує обидві сторони, та інтуїтивно визначає, що істина десь посередині. Це означало б знайти вирішення конфлікту. Але насправді в Україні зовсім інший стан справ. Немає двох сторін зі своїми аргументами і немає істини посередині, а є злочинець — той, хто нападає, — і є його жертва. Не можна говорити, що у них конфлікт інтересів, тому що в цьому випадку ми ставимо їх на один рівень, агресора і його жертву. У цьому випадку як Церква ми також повинні проголосити „нульову толерантність“ до злочинця. Я вважаю, що потрібно припинити говорити про конфлікт, слід говорити натомість про військові злочини в Україні. Треба припинити намагання зрозуміти чи захищати інтереси агресора чи бути посередниками між інтересами агресора і жертви, тому дійсності і правді, об’єктивній правді подій, які відбуваються в Україні. Нульова толерантність до застосування насильства! Якщо інтереси якоїсь держави призводять до війни і прирікають на смерть народ чисельністю понад 40 мільйонів населення, то це вже не інтереси, а злочин. Жодні причини не можуть бути виправданням чи поясненням цієї агресії у сучасному цивілізованому суспільстві», — наголосив Глава УГКЦ.