Митрополит Євген Попович та владика Володимир Ющак про зустріч із Святішим Отцем під час візиту ad limina Apostolorum

22 жовтня 2021

Упродовж 18–21 жовтня 2021 року відбувався візит ad limina Apostolorum третьої групи Польської єпископської конференції. У їхньому складі також були присутні ієрархи Української Греко-Католицької Церкви в Польщі: архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський владика Євген Попович, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський владика Володимир Ющак та єпарх Ольштинсько-Ґданський владика Аркадій Трохановський.

Про те, що візит ad limina Apostolorum означає для Української Греко-Католицькій Церкві в Польщі під час підсумкового брифінгу третьої групи Католицького Єпископату Польщі розповіли єпископ Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський, та архиєпископ Євген Попович, митрополит Перемисько-Варшавський.

Єпископ Володимир Ющак визнав, що зустріч зі Святішим Отцем Франциском була дискусійною та спільнотною. «Для нас, греко-католицьких єпископів із Польщі, цей візит є особливим, тому що ми здійснюємо його у групі з трьох єпископів після адміністративної зміни, оголошеної 25 листопада 2020 року, тобто після створення третьої єпархії в Ольштині», — сказав він.

«Це показує, що Католицька Церква в Польщі — це також Східна Католицька Церква, яка має свою митрополію, яка складається з трьох єпархій. Ця дійсність також була представлена Святішому Отцеві», — сказав єпископ Володимир Ющак.

У свою чергу, архиєпископ і митрополит Євген Попович наголосив, що в кожній дикастерії помітний голос представників Греко-Католицької Церкви. Він визнав, що греко-католицькі єпископи говорили про проблеми Греко-Католицької Церкви в Польщі. Пере за все, це проблеми сучасної сім’ї, а також виклики сучасного священника.

Архиєпископ Євген Попович зазначив, що «на сьогодні найбільшою проблемою є душпастирство емігрантів, які приїжджають з України. Ми повинні йти до них і намагатися їх обійняти».

Повне слово архиєпископа і митрополита Євгена Поповича можна прослухати тут.

За матеріалами Польської єпископської конференції