Молитовному проєкту УГКЦ «Вервиця єднає» сьогодні виповнився рік

14 жовтня 2021

14 жовтня 2021 року — перша річниця молитовної ініціативи «Вервиця єднає». Ця молитва об’єднує в єдину спільноту всю Українську Греко-Католицьку Церкву як в Україні, так і на поселеннях.

Молитовному проєкту УГКЦ «Вервиця єднає» сьогодні виповнився рік

Молитовна акція «Вервиця єднає» була запроваджена на початку пандемії COVID-19, у час карантинних обмежень, задля безпеки вірних. У такий спосіб Церква перейшла в онлайн-формат, щоб перебувати зі своїми вірними у безперервному зв’язку.

Її суть — одночасна молитва на вервиці щодня о 20.00 за київським часом. Так молиться Церква. Парафіяльна спільнота під проводом свого священика за допомогою мобільного телефону провадить молитву на вервиці, яку «Живе телебачення» транслює на всю Церкву. Таким чином, це дозволяє поєднати у молитві локальний парафіяльний та глобальний всецерковний виміри.

Таку ініціативу благословив Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав. Автором, редактором і режисером проекту є о. Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ.

Молитовному проекту УГКЦ «Вервиця єднає» сьогодні виповнився рік - фото 80519

«Ми популяризуємо молитву. Мені відомо, що завдяки нашій ініціативі люди, які не молилися взагалі, почали це робити. Йдеться не тільки про вервицю, а й про інші молитви. Ба більше, у молитві почали єднатися цілі сім’ї. Твориться домашня Церква. Молитовна акція „Вервиця єднає“ завершиться за однієї умови: коли не буде тих, хто готовий провадити молитву, і тих, хто хоче молитися разом. Я не думаю, що таке станеться», — говорить о. Ігор.

Впродовж цього року відбулося близько 330 трансляцій. У молитві беруть участь від 13 до 14 тисяч вірних. Найвіддаленішими географічно точками стала Австралія, а саме парафіяльні спільноти з катедрального храму міст Мельбурна та Аделаїди. Найбільш чисельною стала молитва у Відпустовому місці «Страдч», до якої наживо приєдналися 26 тис. користувачів. Однак перед одним телефоном чи ноутбуком моляться цілими сім’ями, родинами та навіть молитовними спільнотами, тому учасників значно більше. За словами о. Ігоря Яціва, є багато переглядів вже записаної трансляції. Їх буває і понад сто тисяч.

Священик надіється, що цифра онлайн учасників спільної молитви сягне 100 тисяч: «У мене була велика мрія! Вона досі не здійснилася. Я хотів, щоб наживо молилися 100 тисяч людей. Я „зменшив“ свою мрію до 50 тисяч. На жаль, поки що найбільша цифра, яка була, — це 26 тисяч людей наживо».

Зазвичай трансляція молитви ведеться із храмів чи пристосованих для молитви приміщень, однак також є незвичайні локації, такі як військова частина, школа, лікарня чи навіть корабель — фрегат «Гетьман Сагайдачний».

Цей проект має і соціальну складову. Монахині місійних жіночих орденів УГКЦ та добродійки виготовляють вервиці з бурштину та каменю. Кошти з продажу вервиць надходять до благодійного фонду УГКЦ та направляються на соціальні ініціативи Церкви.
Стати доброчинцем для потребуючих за допомогою придбання вервиці можна через Церковну інтернет-крамницю УГКЦ за адресою: https://shop-ugcc.com.ua або ж замовивши її за номером телефону: +38 (098) 608-15-58.

Сьогодні, 14 жовтня, молитва на вервиці в рамках ініціативи «Вервиця єднає» буде відбуватись одразу з п’яти різних локацій: Києва, Мельбурна, Рима, Люрду і Вінніпегу. У Києві її буде провадити Блаженніший Святослав, в Мельбурні — владика Микола Бичок, в Римі — о. Дмитро Кудін, в Люрді — о. Михайло Романюк, а у Вінніпезі — владика Лаврентій Гуцуляк. Початок молитви о 20–00 за київським часом.

За матеріалами Релігійно-інформаційної служби України