Комунікат Виборчого Синоду Єпископів УГКЦ 2011 року

КОМУНІКАТ

Виборчого Синоду Єпископів
Української Греко-Католицької Церкви

(Львів-Брюховичі, 21–24 березня 2011 року)

Виборчий Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, зібраний у Львові-Брюховичах 21–24 березня, відповідно до приписів Кодексу канонів Східних Церков та Партикулярного права Української Греко-Католицької Церкви, обрав Верховним Архиєпископом УГКЦ Преосвященного Владику Святослава (Шевчука).

Святійший Отець Венедикт XVI потвердив і поблагословив вибір Преосвященного Владики Святослава згідно з рішенням Виборчого Синоду Єпископів УГКЦ від 23 березня 2011 року.

Обраний Глава УГКЦ склав перед Синодом Єпископів визнання віри та обітницю вірно виконувати свій уряд.

Введення Блаженнішого Святослава на престол Верховного Архиєпископа Києво-Галицького відбудеться у Києві в неділю, 27 березня, під час Архиєрейської Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового. Цією Літургією, яка розпочнеться о 10.00, офіційно завершиться Виборчий Синод Єпископів УГКЦ.

Архиєпископ Ігор (Возьняк) виконуватиме уряд Адміністратора Української Греко-Католицької Церкви до дня інтронізації нового Глави УГКЦ. Владика Ігор від імені Синоду Єпископів УГКЦ висловлює щиру вдячність духовенству, монашеству, вірним УГКЦ та всім людям доброї волі, які своїми молитвами підтримували роботу Виборчого Синоду.

Учасники Виборчого Синоду

У роботі Виборчого Синоду, на якому головував Адміністратор УГКЦ Архиєпископ Ігор (Возьняк), взяло участь 40 єпископів УГКЦ з України та з-за кордону (Польщі, Німеччини, Франції, Італії, Англії, США, Канади, Бразилії, Аргентини та Австралії). Всі єпископи, які згідно з правом були зобов’язані прибути на Синод, взяли в ньому участь. Окрім цього, було 5 єпископів-емеритів. Відсутніми були 11 членів Синоду.

Процедура голосування

Голосування відбувалося за наперед прийнятою і затвердженою процедурою та регламентом, відповідно до норм Кодексу канонів Східних Церков та Партикулярного права УГКЦ.

Учасники Синоду, як рівно ж увесь технічний персонал, склали урочисту присягу про нерозголошення таємниці. Впродовж усіх днів роботи Виборчого Синоду його учасники залишалися в Реколекційному центрі, не приймали відвідувачів і не спілкувалися із зовнішнім світом.

Молитовний супровід Виборчого Синоду

Одразу після скликання Виборчого Синоду Адміністратор Церкви Архиєпископ Ігор (Возьняк) звернувся до вірних УГКЦ із закликом до молитви за успішне проведення Виборчого Синоду.

У рамках безпосередньої підготовки до виборів, 20 березня, владики присвятили день молитві і духовній застанові. Духовні науки цього дня учасникам Синоду проводив о. д-р Борис Ґудзяк, ректор Українського католицького університету.

20 березня, о 9.00, в Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові було відслужено Архиєрейську Божественну Літургію, яку очолив Адміністратор УГКЦ Архиєпископ Ігор. Після Літургії синодальні отці зійшли до крипти собору, де біля гробів великих Митрополитів — Слуги Божого Андрея (Шептицького), Патріарха Йосифа (Сліпого) та інших первоієрархів УГКЦ просили їхнього заступництва перед Богом для успішного проведення Синоду.

Молитва, спільна і приватна, постійно супроводжувала синодальні засідання. День єпископи розпочинали із відправи Утрені та Першого часу. Перед обідом усі молилися Шостий час, перед вечерею — Вечірню, а у середу і п’ятницю — Літургію Напередосвячених Дарів. На завершення ранішнього Богослужіння заздалегідь визначені владики виголошували духовну науку.

У суботу, 26 березня, за традицією, єпископи під час Божественної Літургії пом’януть усопших архиєреїв УГКЦ.

Секретаріат Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви

Біографія Преосвященного владики Святослава (Шевчука)

Владика Святослав (Шевчук), Апостольський адміністратор єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі, народився 5 травня 1970 року у м. Стрию Львівської обл. У 1991–1992 роках навчався у Центрі філософсько-богословських студій «Дон Боско» у м. Буенос-Айресі (Аргентина), а у 1992–1994 роках — у Львівській духовній семінарії.

Дияконські свячення отримав 21 травня 1994 року [святитель Владика Филимон (Курчаба), священичі — 26 червня 1994 року (святитель Блаженніший Мирослав Іван Кардинал (Любачівський).

У 1994–1999 роках навчався у Папському університеті святого Томи Аквінського (Рим, Італія), де здобув докторат з відзнакою Summa cum laude в галузі богословської антропології та основ моральної богослов’ї візантійської богословської традиції.

У 1999–2000 роках — префект Львівської духовної семінарії Святого Духа.

У 2000–2007 роках — віце-ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа.

З 2001 року — віце-декан богословського факультету Львівської богословської академії (відтак Українського католицького університету).

У 2002–2005 роках — голова секретаріату та особистий секретар Блаженнішого Любомира, адміністратор Патріаршої курії у Львові.

З червня 2007 року — ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа.

14 січня 2009 року Святіший Отець Венедикт XVI поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви про призначення отця доктора Святослава Шевчука Єпископом-помічником єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина). Новому єпископу уділено титулярний престол Кастра-ді-Гальби.

Архиєрейська хіротонія відбулася 7 квітня 2009 року, на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, в Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові. Головним святителем, у присутності Блаженнішого Любомира, був Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський, а співсвятителями — Владика Михаїл (Микицей), Єпарх єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі, та Владика Юліан (Вороновський), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький.

10 квітня 2010 року призначений Апостольським адміністратором єпархії Покрови Пресвятої Богородиці.

Владика Святослав (Шевчук) вільно володіє такими іноземними мовами: англійською, італійською, іспанською, польською та російською.