Комісія єпископатів ЄС закликає до деескалації та відновлення довіри
У контексті дня молитви за мир в Україні, проголошеного Папою Франциском, Комісія єпископатів Європейського Союзу закликає всі сторони «відкласти окремі інтереси та сприяти крокам, що ведуть до деескалації та зміцнення довіри, шукаючи мирного та стійкого вирішення кризи, що ґрунтується на правдивий діалог і є вкоріненим у міжнародному праві».
У середу, 26 січня 2022 року, Президент Комісії Єпископських Конференцій Європейського Союзу (COMECE) кардинал Жан-Клод Оллеріш опублікував заяву, в якій висловлює «велику стурбованість напруженістю», що триває по сусідству на схід від ЄС, і «солідарність з братами і сестрами в Україні». «Ескалація риторики та дій, свідками яких ми зараз є, — читаємо в заяві, — становлять загрозу не лише для народу України, але й загрожують миру на всьому європейському континенті та за його межами. Потенційне військове вторгнення і, насильницький конфлікт, до якого воно могло би привести, не лише спричинили би жахливі людські страждання та смерть, але й знищили би надбання кількох поколінь у розбудові миру та стабільності в Європі на довгі роки».
Заклик до мирного та стійкого вирішення кризи
Посилаючись на спільне звернення з цього приводу польських та українських єпископів, а також на заклик Папи Франциска до молитви за мир, що прозвучав у неділю, 23 січня 2022 року, очільник Комісії єпископатів Європейського Союзу закликав «всі сторони відкласти окремі інтереси та сприяти крокам, що ведуть до деескалації та зміцнення довіри, шукаючи мирного та стійкого вирішення кризи, що ґрунтується на правдивому діалозі і є вкоріненим у міжнародному праві».
«Ми закликаємо міжнародне співтовариство, включаючи Європейський Союз, — читаємо далі в заяві, — відновити свої зусилля задля миру та активно сприяти цьому діалогові, не через демонстрацію сили та посилення динаміки озброєнь, а шукаючи креативних шляхів переговорів та участі на основі цінностей. Ми вітаємо нещодавнє оголошення Європейської Комісії про те, щоб запропонувати Україні новий пакет фінансової допомоги у розмірі 1,2 млрд євро та закликаємо до його швидкого затвердження та впровадження на благо людей в Україні».
Молитва за мир
Долучаючись до заклику Папи Франциска, кардинал Жан-Клод Оллеріш заохотив «всіх вірних і людей доброї волі молитися за мир в Україні та Європі». Заява очільника СОМЕСЕ завершується наступною молитвою:
«Всемогутній Боже, Ти благословляєш Свій народ миром. Нехай Твій мир, дарований у Христі, принесе спокій серед напруженості, яка загрожує безпеці в Україні та на Європейському континенті. Замість стін розколу та протистояння, нехай сіються та зростають зерна доброї волі, взаємної пошани та людського братерства. Молимо Тебе, дай мудрості всім сторонам і тим, хто несе відповідальність у міжнародному співтоваристві, щоб вони прагнули покласти край триваючій напруженості, ступаючи на шлях примирення і миру через діалог і конструктивну співпрацю. З Марією, Матір’ю Миру, благаємо Тебе, Господи, пробуди Свій народ, щоб він прямував шляхом миру, пам’ятаючи про Христові слова: „Блаженні миротворці, бо дітьми Божими назвуться“. Амінь».
Довідка
COMECE (Комісія Єпископських Конференцій Європейського Союзу) складається з єпископів, делегованих Конференціями Католицьких Єпископів 28-ми держав-членів Європейського Союзу. Єдиний єпископ представляє Данію, Швецію та Фінляндію; в той час як Єпископська конференція Великобританії представлена єпископом Єпископської конференції Англії та Уельсу та єпископом Конференції єпископів Шотландії.
Відповідно до своєї Місії, визначеної у своїх Статутах, COMECE контролює політичний процес Європейського Союзу у всіх сферах, що представляють інтерес для Церкви.
Секретаріат забезпечує безперервність роботи COMECE. Її штаб-квартира знаходиться в Брюсселі (Бельгія). Невелика команда відстежує та аналізує розвиток політики та ініціативи ЄС та прагне внести свій внесок у відповідні процеси. Секретаріат звітує перед Постійною комісією та Пленарною асамблеєю. Нинішній Генеральний секретар — о. Мануель Енріке Барріос Прієто.
Секретаріат COMECE зареєстрований у реєстрі прозорості Європейського Союзу.
COMECE допомагає у своїй місії низкою комісій та робочих груп, що складаються з експертів, доручених національними єпископськими конференціями та католицькими організаціями, що працюють у відповідних сферах. Спеціальні групи створюються як і коли це необхідно.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ