Глава УГКЦ: Суспільна недуга найбільше виявлялася в українському народі тоді, коли занепадав наш духовний і державницький дух
Розбудова здорової в політичному сенсі держави через належне становлення наших світських і церковних громад неможлива без викорінення алкогольного, наркотичного та подібних узалежнень, які притемнюють розум, сковують волю, унеможливлюючи добре діяння.
Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав до учасників мультисекторального форуму «Залежність: політика, громада, Церква. У напрямку об’єднання та досягнення результатів», який сьогодні, 31 березня, відбувається у Патріаршому домі у Львові. Слово Блаженнішого Святослава учасникам зачитала с. Севастіана Карвацька. Пр. о це зазначає Департамент інформації УГКЦ.
Предстоятель відзначив важливість цього форуму, який проводить Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.
Глава Церкви нагадав, як багато зусиль доклали до того, щоб отверезити наш народ і скерувати його на дорогу розбудови власної незалежної держави, його великі попередники — митрополити Михайло Левицький, брати Сильвестр і Йосиф Сембратовичі, праведний Андрей Шептицький та інші славетні провідники нашої Церкви у співпраці з гроном діячів епохи українського Просвітництва з числа священнослужителів, ченців і мирян.
«Однак потрібно зауважити, що згадана суспільна недуга найбільше виявлялася в нашому народі в ті часи, коли занепадав наш духовний і державницький дух. Тому дозволю собі рішуче заявити, що в такий складний момент нашого суспільного життя, коли Україна змушена не тільки потом, а й кров’ю обстоювати власне право на щасливе існування у світовій родині демократичних народів, ми не можемо піддатися спокусі затьмарення власного ума спиртними напоями й іншими видами гріховної залежності», — переконує Блаженніший Святослав.
Духовний лідер наголошує, що завдання Церкви — нагадувати людям про те, що кожен із нас є нероздільною єдністю духу, душі й тіла, здатного радіти в момент переживання чогось доброго і страждати тоді, коли болить.
«Тож у прагненні бути смиренними слугами Божої Істини і людської правди ми маємо підносити голос, коли йдеться про один із найбільш руйнівних чинників для нашого українського суспільного „тут і тепер“, явище, на жаль, „традиційне“, міцно вкорінене в нашій звичаєвій ментальності та нашому побуті, яким є алкогольна залежність, обтяжена бездумним вживанням наркотичних речовин та іншими типами залежності», — вважає Предстоятель.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ