Героя України Дмитра Коцюбайла («Да Вінчі») похоронили на Аскольдовій могилі в Києві

11 березня 2023

10 березня 2023 року в Києві на Аскольдовій могилі похоронили Героя України Дмитра Коцюбайла (позивний «Да Вінчі»). Чин похорону очолив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ.

Попрощатись з Героєм України до храму Святого Миколая Чудотворця УГКЦ, прибули священники, капелани, побратими, родина та близькі полеглого воїна Дмитра, як зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Звертаючись до присутніх, владика Йосиф висловив слова співчуття родині та близьким від імені Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Патріарха Святослава. «Патріарх пам’ятає, як військовий Дмитро приходив до Патріаршого собору та щиро молився до Бога. Сьогодні ми усі молимося за його вічний упокій у Царстві Небесному», — зазначив він.

Також єпископ зауважив, що Дмитро дістав визнання в народі, адже став народним Героєм, він став визнаним в державі, бо має золоту зірку Героя. «Дмитро визнаний своїм родом та нацією. Саме ці зірки найбільш вагомі. Але передусім Дмитро був слугою Божим, був одним із нас у своїй Церкві. Був сином матері, був сином народу. Був сином і тим, який наслідував Бога у Його Заповідях. Бо Він — його Творець, Який влив йому в душу надзвичайну відвагу та любов до своєї України», — сказав владика Йосиф.

Архиєрей додав: «Сьогодні нам важко говорити про смерть. Важко усвідомити грандіозну віру у воскресіння. Але без тієї віри сьогодні день був би іншим. Навіть сонце, яке востаннє сьогодні засвітило на Дмитрове обличчя, не було б таким радісним, як би не віра у його і наше колись воскресіння».

Далі єпископ пригадав цитату зі Святого Письма «Немає більшої любові, як віддати життя своє за друзів», яка видніє на хресті «Героям Крут». Владика зауважив, що з похороном воїна Дмитра, з його подвигом та відважною смертю на Аскольдовій могилі починається своєрідний «пантеон-героїв».

«Він почався ще від того часу, коли захоронили тут крутянців, коли захоронили відважного українця з Америки. Тепер Дмитро продовжує цей страшний для нас список. Молімся! Молімся, щоб не гинули наші діти, золотий фонд Української держави! Молімося, щоб Господь захистив наших хлопців у цій страшній війні, щоби більше ми не оплакували своїх дітей, своїх синів і внуків! Молімся, щоби Бог став нашою перемогою і нашим захистом! Молімся, щоби кожен з нас жив не для себе самого, а для Бога! Бо кожен з нас є носієм Божого вогню, є часткою Бога, є Його братом. Молімся, щоб Бог дав нам силу тої великої єдності, яка буде перемогою України над всіма, хто бажає нам зла. Тому віримо, що Бог порахував йому цю відвагу за святість. Віримо, що Бог простив йому всякі прогріхи і прийме його у свої обійми, у свою радість, у свій спокій, у вічне благословенне життя!», — наголосив архиєрей.

Похоронили Дмитра Коцюбайла неподалік храму Святого Миколая Чудотворця УГКЦ на Аскольдовій могилі.

Перед цим похоронні богослужіння і прощання із захисником України відбулися у с. Бовшів, що на Івано-Франківщині, а відтак у Михайлівському монастирі та на майдані Незалежності в Києві.