Фрібурґ вдруге прийняв національну прощу українців зі Швейцарії

22 травня 2024

У неділю, 12 травня 2024 року, вдруге відбулася національна проща українців Швейцарії до мощей святого Миколая Чудотворця, які знаходяться в катедральному соборі м. Фрібурґ.

Фрібурґ вдруге прийняв національну прощу українців зі Швейцарії

Спільна молитва усіх прочан розпочалася Акафістом до св. Миколая, Мирлікійського чудотворця, о 13.30, під час якого усі мали змогу отримати благословення мощами святого, — повідомляє пресслужба Паризької єпархії Святого Володимира Великого.

Перш ніж розпочати Божественну Літургію, апостольський адміністратор єпархії Святого Володимира Великого в Парижі єпископ Гліб Лончина привітав присутніх. Він також звернув увагу, що цьогорічне національне паломництво українців Швейцарії відбувається у Декаді місійності, і заохотив усіх плекати місійного духа.

Тож о 14.00 розпочалася Божественна Літургія. Владиці Глібу співслужили протосинкел єпархії о. Ігор Ранця та докторант Фрібурзького університету о. Тарас Овсяник. У той же час місцеві священники о. Назарій Заторський, о. Володимир Горошко, о. Святослав Горецький, о. Олег Олексюк, які прибули на прощу зі своїми парафіянами, сповідали численних прочан.

Після Служби Божої всіх паломників запросили на спільну гостину до склепінчастої зали та на терасу монастиря отців-францисканців неподалік від катедри Святого Миколая. Ті учасники прощі, які ще були в силі подолати 368 сходинок, піднялися на оглядовий майданчик на даху дзвіниці собору, звідки відкривається чудовий вигляд на місто Фрібурґ і його околиці, або відвідати інші храми та каплиці міста, щоби молитися за мир в Україні.

Молитва в автобусі та потязі дорогою туди й назад теж надала духовної атмосфери цій прощі, а сама вона була нагодою знайомства та духовного спілкування для українців, серед яких були присутні й біженці з України. Українські прочани прибули із майже усіх українських греко-католицьких осередків Швейцарії: Берна (співав тамтешній хор), Цюриха, Женеви, Лозанни, Базеля, Хуру, Сан-Ґалена, та інших міст в сіл їхнього поселення.

Божественну Літургію з українськими прочанами молилася п. Ізабель Васкез, національна директорка Служби у справах душпастирства мігрантів Конференції єпископів Швейцарії.

«Хай молитва та благословення св. Миколая допоможуть у встановленні справедливого миру в Україні, та супроводжують наших прочан цілий рік, аж до наступної прощі, яка попередньо теж запланована на другу неділю травня», — зазначили у пресслужбі.

Довідка

Катедральний храм Святого Миколая у Фрібургу - видатний католицький собор, побудований у готичному стилі. Будувався понад 150 років і справді демонструє красу та відданість створенню такого місця поклоніння.

Поки ви милуєтесь архітектурою, неймовірними релігійними статуями та творами мистецтва, ви також можете піднятися 365 сходинками на вершину 74-метрової вежі. Згідно з місцевою легендою, вежа залишилася недобудованою, тому що гроші закінчилися, коли люди будували її.

Серед інших визначних пам’яток є неймовірні вітражі в соборі. Ці вікна, створені між 1896 і 1936 роками польським художником, представляють одну з найкращих колекцій цього типу релігійних вітражів у всій Європі.

Звичайно, не можна не згадати про органи собору. Перший орган, розташований перед каплицею Сен-Мішель, був встановлений між 1426 і 1428 роками і двічі замінювався на більші органи. Останній орган, встановлений на цьому місці, датується 1834 роком. Другий орган, у хоровій частині, біля південної стіни, був вперше встановлений у 1485 році і замінений у 17 столітті.

Собор також є домом для 13 різних дзвонів, кожен з яких представляє різні роки, і великої скарбниці релігійних реліквій.