Декрет проголошення Статуту Найвищого Трибуналу Синоду Єпископів УГКЦ

Української Греко-Католицької Церкви

СВЯТОСЛАВ

Мир у Господі!

«Кожна Східна Церква повинна отримати повноваження організовувати власні трибунали, щоб мати змогу розглядати справи у всіх трьох ступенях аж до остаточного вироку» [див. Nuntia, 3 (1976), 23]. На цьому також наголошувала соборова норма: «Патріархи зі своїми синодами творять вищу інстанцію в усіх ділах патріархату» [див. Orientalium Ecclesiarum, 9].

Синод Єпископів УГКЦ, зі збереженням компетенції Апостольського Престолу та приписів кан. 1060 ККСЦ, є Найвищим Трибуналом цієї Церкви в межах її території та здійснює судову владу на двох ступенях судочинства [пор. Статут Синоду Єпископів УГКЦ, арт. 50].

Синодальні отці під час своїх засідань 2−11 вересня 2018 р. Б. у м. Львові-Брюховичах затвердили ad exsperimentum сукупність норм, які окреслюють діяльність і компетенцію цього Найвищого Трибуналу (постанова № 8).

Завершуючи передбачену правом процедуру, відповідно до норми кан. 112 Кодексу канонів Східних Церков (ККСЦ),

Проголошуємо

Статут

Найвищого Трибуналу Синоду Єпископів УГКЦ

і постановляємо:

що його норми наберуть чинності з дня електронного опублікування цього законодавчого документа на офіційному веб-сайті Української Греко-Католицької Церкви (ugcc.ua) і стануть обов’язковими до виконання ad exsperimentum протягом наступних трьох років [див. кан. 15 Канонів партикулярного права УГКЦ].

У справах і питаннях, які не окреслені в цьому Статуті, належить керуватися нормами ККСЦ, приписами Партикулярного права УГКЦ, а також судовою практикою Апостольських трибуналів.

Текст цього Статуту має бути також опублікований у «Благовіснику Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви».

† СВЯТОСЛАВ

о. Микола Сулима,