COMECE: справедливий мир — одна з передумов зросту в ЄС і за його межами
Очільник Комісії Єпископатів ЄС у заяві з нагоди Дня Європи нагадує про постійність виклику будувати єдність, беручи на себе відповідальність за участь у цьому процесі.
«День Європи цього року до знову припадає у трагічному контексті війни на європейській землі, що приносить жахливі фізичні, матеріальні та духовні страждання людям в Україні. Економічні наслідки війни вже понад рік обтяжують соціальне становище населення з найбільш нищівними наслідками для найслабших верств», — цими словами розпочинається заява Голови Комісії Єпископатів Європейського Союзу (COMECE) єпископа Маріано Крочіати, приурочена до Дня Європи, що відзначається 9 травня, в річницю виголошення Декларації Шумана, що стала одним із кроків, що започаткував європейську інтеграцію. Про це зазначає українська редакція «VaticanNews».
За словами очільника COMECE, 73 роки після заяви Роберта Шумана «потреба єдності та миру стала, якщо можна так сказати, ще невідкладнішою та різкішою». «Обставини, що лежать біля витоків ЄС по завершенні світової війни, яка призвела до величезних знищень і незліченних смертей, з’являються з тривожною актуальністю та заохочують повернути аргументи та бажання з оновленою рішучістю шукати європейську єдність і мир», — зазначається у заяві органу, який, бувши виразником голосу єпископських конференцій Єаропейського Союзу, бере на себе ці зобов’язання, що означає «робити свій внесок шляхом формування сумління, яке усвідомлює та приймає відповідальність за момент, який переживаємо».
У документі стверджується, що єпископи ставлять перед собою завдання усіма силами співпрацювати задля пошуків єдності та підтримки інтересів, які поєднують народи, що входять до ЄС. «Наполегливо заохочуємо всіма способами шукати подолання конфлікту задля досягнення справедливого миру. Це є незамінні передумови для того, щоби уможливити зростання всіх як всередині Європейського Союзу, так і за його межами», — пише єпископ Крочіата.
Довідка
COMECE (Комісія Єпископських Конференцій Європейського Союзу) складається з єпископів, делегованих Конференціями Католицьких Єпископів 28-ми держав-членів Європейського Союзу. Єдиний єпископ представляє Данію, Швецію та Фінляндію; в той час як Єпископська конференція Великобританії представлена єпископом Єпископської конференції Англії та Уельсу та єпископом Конференції єпископів Шотландії.
Відповідно до своєї Місії, визначеної у своїх Статутах, COMECE контролює політичний процес Європейського Союзу у всіх сферах, що представляють інтерес для Церкви.
Секретаріат забезпечує безперервність роботи COMECE. Її штаб-квартира знаходиться в Брюсселі (Бельгія). Невелика команда відстежує та аналізує розвиток політики та ініціативи ЄС та прагне внести свій внесок у відповідні процеси. Секретаріат звітує перед Постійною комісією та Пленарною асамблеєю. Нинішній Генеральний секретар — о. Мануель Енріке Барріос Прієто.
Секретаріат COMECE зареєстрований у реєстрі прозорості Європейського Союзу.
COMECE допомагає у своїй місії низкою комісій та робочих груп, що складаються з експертів, доручених національними єпископськими конференціями та католицькими організаціями, що працюють у відповідних сферах. Спеціальні групи створюються як і коли це необхідно.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ