Блаженніший Святослав зустрівся з мером Києва Віталієм Кличком

29 березня 2022

У вівторок, 29 березня, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся з міським головою Києва Віталієм Кличком. Зустріч відбулася на прохання мера столиці.

Блаженніший Святослав зустрівся з мером Києва Віталієм Кличком

Сторони обговорили головні проблеми та виклики громади міста в умовах війни, а також роль і місце Церкви в житті Києва в умовах воєнного стану. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

Міський голова подякував Блаженнішому Святославу за активну дієву присутність УГКЦ в Києві та за її служіння київській громаді.

На переконання пана Віталія Кличка, сьогодні більше, ніж харчів, одягу і ліків, люди потребують слова надії. «Саме Церква сьогодні може промовити до людей і допомогти повірити в перемогу України. А відтак побачити, що ми повинні самі будувати свою країну, державу», — сказав він.

Пан Кличко наголосив на важливості для киян повертатися до свого міста і надійно його обороняти. Він запевнив, що Київ у надійних руках і ніколи не буде зданий ворогу. Над Києвом завжди майорітиме синьо-жовтий прапор.

«Ваша присутність в нашому місті є вкрай важливою. Це надихає мешканців Києва і дарує впевненість, що мир швидко настане в Україні», — додав міський голова, звертаючись до Глави УГКЦ.

Блаженніший Святослав, зі свого боку, подякував Віталію Кличку за те, що Київ залишається живим містом: працюють всі комунальні служби, крамниці, органи місцевої влади, лікарні, школи, навіть підприємства намагаються повернутися до життя.

Отець і Глава УГКЦ запевнив голову КМДА в тому, що Українська Греко-Католицька Церква робить і робитиме все можливе, щоб належним чином послужити громаді.

Він розповів, що всі парафії у Києві функціонують. Кожна з них перетворилася у бомбосховище або центр соціального служіння, в якому священники разом з вірними опікуються людьми похилого віку та всіма, хто залишився у Києві і потребує окремого догляду чи допомоги.

Предстоятель також розповів про Патріарший собор Воскресіння Христового, який під час Революції Гідності служив прихистком для протесувальників, під час пандемії — центром вакцинації, а сьогодні служить людям бомбосховищем і центром надії та порятунку.

Блаженніший Святослав також зазначив, що Церква сьогодні творить логістичні центри, вивчаючи потреби людей, щоб мати змогу скеровувати гуманітарну допомогу за місцем призначення.

Глава УГКЦ поцікавився актуальними й нагальними потребами киян, щоб, завдяки з друзям та партнерам УГКЦ з цілого світу, по можливості на них відповісти.

«Ми як Церква будемо робити все можливе для того, щоб проповідувати надію, щоб голос Києва звучав на цілий світ як голос надії на перемогу і був запевненням, що добро завжди переможе зло», — наголосив Предстоятель.

На завершення зустрічі Віталій Кличко попросив у Глави УГКЦ благословення для Києва, київських гір, які сьогодні є символом незламності України та її волі до перемоги і свободи.

Фото: Київська міська державна адміністрація