Архиєпископ Ґенсвайн розповів про Великий піст Бенедикта XVI

26 лютого 2021

У резиденції Бенедикта XVI — монастирі Mater Ecclesiae — Великий піст триває у звичному режимі. Тут живуть літургією Церкви і практикують народну побожність.

Архиєпископ Ґенсвайн розповів про Великий піст Бенедикта XVI

Про це розповів архиєпископ Ґеорґ Ґенсвайн, особистий секретар вислуженого папи. Він пояснив, що народна побожність у випадку баварця Бенедикта XVI — це щоденний Розарій, а по п’ятницях — молебень Хресної Дороги. «Так ми супроводжуємо Господа в Його стражданнях, які є ціною нашого відкуплення», — додав німецький ієрарх, пише Vatican News.

Архиєпископ Ґенсвайн запевнив, що Бенедикт XVI зберігає душевний спокій, ясний розум і почуття гумору, хоча ритм його життя вже не такий, як 10 чи 20 років тому. Зрештою, йому вже майже 94 роки.

Нагодою для розмови архиєпископа Ґеорґа з італійським щоденним виданням «Avvenire» стала публікація в Італії його роздумів до Хресної Дороги. Особистий секретар вислуженого папи підкреслив, що цьогоріч, навіть більше ніж рік тому, Великий Піст і Великдень пройдуть під знаком обмеження. «У такій ситуації людина задихається», — зізнався ієрарх, говорячи про серйозні наслідки пандемії в повсякденному житті та її вплив на існування людства.

Архиєпископ Ґенсвайн підкреслив: цього року Великий піст і підготовка до Великодня мають відзначатися твердою вірою в те, що в боротьбі з пандемією останнє слово буде не за коронавірусом, а за Христом Воскреслим. «Віра в це дає нам надію, сили і дозволяє дихати. Віра у Воскреслого Господа зміцнює нас, відкриває нам очі на майбутнє», — сказав він.

За матеріалами католицького суспільно-релігійного інтернет-часопису «CREDO»