«28 сімей — 28 ікон»: у межах молитовних чувань в Старуні владика Кеннет Новаківський освятив ікони українських новомучеників
«28 сімей — 28 ікон»: саме така ініціатива стартувала у січні цього року у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що у селі Старуня. Її метою стало написання ікон 28 блаженним Української Греко-Католицької Церкви. Ці ікони, написані в одному стилі, у четвер, 27 червня, у часі молитовної програми освятив владика Кеннет Новаківський, єпископ Єпархії Пресвятої родини з осідком у Лондоні, у співслужінні владики Миколи Семенишина, єпископа-помічника Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.
Задумка ініціативи полягала в тому, що певна сім’я здійснювала пожертву на написання ікони когось з блаженних. Звідси й виникла назва акції. Створення ікон в одному стилі здійснив іконописець Роман Яворський. Символічно, що проща та освячення відбулися у 23-тю річницю проголошення українських новомучеників у Львові святим Папою Іваном Павлом ІІ. Про це розповідає Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.
Передувала освяченню молитовна програма — спершу у каплиці Благовіщення Пресвятої Богородиці відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Кеннет Новаківський у співслужінні владики Миколи Семенишина, священнослужителів відпустового місця о. Юрія Сидіра та о. Володимира Лукашевського, а також чисельно зібраних душпастирів Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.
Звертаючись до вірних у часі проповіді, владика Кеннет роздумав над єдністю, яку творить Церква для українців у всьому світі:
«27 червня 2001 року, коли святий папа Іван Павло II приїхав в Україну, він беатифікував наших земляків. Їхня кров є нашою кров’ю. Сьогодні в Євангелії ми чули, що всі маємо завдання проповідувати Ісуса Христа до кінця світу. Це не тільки обов’язок єпископів чи священників, але й ваш. Мої прадіди емігрували з Городенки до Канади 1896 року. Там є Церква — наша Церква. Дорогі браття й сестри, хочу привітати вас від вірних єпархії Пресвятої Родини з осідком у Лондоні. Ми не є великою єпархією, але є однією з кращих. Зараз там дуже багато ваших земляків. З початку повномасштабної війни англійці відкрили серця та домівки для українців. Не на декілька тижнів, але от вже на кілька років. І дуже гарно усвідомлювати, що наші земляки відчувають себе як удома».
«Мушу сказати, що сьогодні я перший раз у Старуні, та дивлячись на вас, розумію, що ви — мої рідні. Я є вдома. Не має значення де ви є, бо коли у вас є Церква — ви є вдома. Ми всі маємо обов’язок, за прикладом блаженного Симеона Лукача, віддати наше життя для Ісуса Христа. Це відпустове місце є для нас. Я не знаю звідки ви приїхали — чи здалеку, чи зблизька, але ви є світлом. Дякую за ваші молитви, зокрема за українців за кордоном, дякую, що ви є світлом», — мовив архиєрей.
Відтак єпископ закликав вірних постійно перебувати у молитві з українськими військовослужбовцями, тими, хто нас захищає й потребує нашої любові. Владика Кеннет запевнив присутніх, що світ повсякчас є з Україною і не забуває про нашу Батьківщину.
Згодом відбувся Чин освячення ікон 28 блаженних українських новомучеників. У цьому часі кожна сім’я тримала образ блаженного чи блаженної, на який здійснила пожертву. На молитовну згадку про ініціативу кожній сім’ї подарували копії ікон.
Опісля цього у храмі відбувся Молебень до блаженних українських новомучеників та уділення повного відпусту всім, хто виконав для цього необхідні умови.
На завершення відбулося святкове мирування та архиєрейське благословення для вірних.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ