Інтерв’ю та коментарі

Владика Микола Бичок: Говорити правду про Україну серед католицьких єпископів з Австралії

13 травня

З 2 до 9 травня владика Микола Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла, перебував у Сіднеї, де брав участь у Пленарній зустрічі Конференції католицьких єпископів Австралії. Пропонуємо кілька думок владики Миколи про цю подію та її значення.

Про месенджери Папи, вплив Росії на Ватикан і два Великодні в Україні. Інтервʼю з предстоятелем УГКЦ Блаженнішим Святославом

12 травня

В інтервʼю hromadske Глава УГКЦ відверто розповів, як контактує з Ватиканом, чи зустрічається з предстоятелем УПЦ Онуфрієм, що стоїть на заваді обʼєднанню УГКЦ з ПЦУ, як церква допомагає священникам в окупації та полоні і коли буде спільна Пасха.

Людяність наближає до Церкви. Великоднє інтерв’ю з Харківським екзархом

10 травня

Приготування до Пасхи в Харківському екзархаті, як в багатьох інших частинах України, відбувається в умовах дедалі частіших обстрілів. Цим болючим, сумним і виснажливим обставинам, як зазначає владика Василь Тучапець, Церква протиставляє свою постійну підтримку людям, через свою вірну присутність, прояви милосердя, людяності й ввічливості.

«Сьогодні хочеться разом з апостолами сказати Воскреслому зостанься з ними», — владика Йосиф Мілян

8 травня

«Скажу як апостоли: «А ми сподівалися». Ми надіялися, що пару днів і українське військо прожене супостата з нашої рідної землі. Однак сьогодні Бог розпинаємий у наших серцях і душах, у любові своїх матерів до синів, дружин до чоловіків. Сьогодні бачимо сліди гріха на нашій землі, але це неостаточна крапка у нашій історії». Про це говорив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, у своєму Великодньому відеопривітанні.

«Вітаю вас із цим найсвітлішим таїнством!» — митрополит Борис Ґудзяк у день Христової Пасхи

7 травня

У світлий празник Христового Воскресіння, який за григоріанським календарем частина вірних Української Греко-Католицької Церкви відзначає цьогоріч 31 березня, архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк звернувся до усіх людей доброї волі із відеопривітанням.

Владика Степан Меньок: Якими є наслідки моєї духовності?

30 квітня

У черговому духовному роздумі на власній фейсбук-сторінці владика Степан Меньок, екзарх Донецький, застановляється над наслідками нашого духовного життя, зокрема у період цієї жорстокої та божевільної російської війни проти України. За його словами, однією з її причин є гріх. Тож ми зобов’язані сьогодні вести боротьбу і з власними гріхами.

12 духовних порад на завершення Великого посту від владики Венедикта Алексійчука

27 квітня

12 духовних порад від владики Венедикта Алексійчука, єпископа Єпархії Святого Миколая Чудотворця із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), для вдалого і плідного завершення Великого посту.

«Сьогодні вчімося у Христа йти до Єрусалиму, навіть якщо нас там чекає Голгофа»: 10 акцентів владики Андрія Хім’яка

26 квітня

21 квітня у Гарнізонному храмі Святих апостолів Петра і Павла відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Андрій Хім’як, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, Секретар Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

Владика Степан Меньок: Пізнай себе, пізнай себе

24 квітня

Яке значення має для нас критика зі сторони інших осіб? Як ми самі сприймаємо слова ближніх про нашу невідповідну чи гріховну поведінку? Чи можуть зауваження зі сторони інших осіб нас збудувати? Про це застановляється у черговому роздумі владика Степан Меньок, екзарх Донецький.

Владика Венедикт Алексійчук: про плани та наміри у духовному житті

20 квітня

Яким чином ми повинні ставитися до своїх власних планів у духовному житті? Як християни повинні молитися про здійснення їхніх бажань і прагнень? Що є запорукою спокою у моменти незадоволення наших ідей? Відповіді на ці запитання намагається дати єпископ Єпархії Святого Миколая Чудовторця із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США) владика Венедикт Алексійчук у чергових духовних роздумах.

Глава УГКЦ: про війну і справедливий мир, Україну і світ

19 квітня

Уже втретє Україна проживає весну й час Великого посту в очікуванні Воскресіння Христового у великій війні. Тому о. Ігор Яців із Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом у програмі «Відкрита Церква» обговорювали: як Україні вистояти, що робити, щоб донести до світу правду про цю війну, не дати ввести себе в оману російської пропаганди, не допустити несправедливості; чим є ця війна для світу, що зроблено й робиться, щоб забезпечити підтримку України світового співтовариства; як зберегти стійкість і єдність українців у цій найбільшій після Другої світової війні в Європі, яку вже назвали геноцидною і яка ведеться на всіх рівнях, зокрема й інформаційному.

«Чи залишилося щось людяне в серцях російського народу?» — владика Максим Рябуха для агенцій «Сір» та «Фіск»

18 квітня

Перебуваючи у Римі, владика Максим Рябуха, екзарх Донецький, поспілкувався з представниками агенцій «Сір» (SIR) та «Фіск» (Федерація італійських католицьких тижневиків). У розмові з журналістами єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ розповів про обстріли росіянами, полонених отців-редемптористів о. Богадана Гелету та о. Івана Левицького, а також про законодавчі зміни щодо мобілізаційного віку.