Заява Голови Німецької Єпископської Конференції єпископа Георга Бетцінга щодо російсько-української кризи

22 лютого 2022

«Україна є жертвою агресії свого більшого сусіда» — заяву із таким заголовком опублікувала Німецька Єпископська Конференція від імені владики Георга Бетцінга.

Голови Німецької Єпископської Конференції

єпископа Ґеорґа Бетцінґа щодо російсько-української кризи

«Україна є жертвою агресії свого більшого сусіда»

У зв`язку з розширенням та ескалацією російсько-української кризи, Голова Німецької Єпископської Конференції, Єпископ Др. Ґеорґ Бетцінґ каже наступне:

«Кілька годин тому Російська Федерація визнала сепаратистські території, так званих Донецької та Луганської народних республік та вислала до них значні частини своїх військ. Це являє собою напад на Україну та збільшує ймовірність того, що там розпочнеться велика війна. Багато що свідчить про те, що ці рішення є лишень кроком на шляху до подальшої ескалації.

В кожному разі, правдою, котру на даний момент потрібно гучно озвучити, є те, що в цьому конфлікті не протистоять одна одній дві держави, котрі спричинили одна супроти одної актуальний хід подій. Висунуті Росією на передній план потреби безпеки не повинні схиляти до хибної уяви, що напад був спровокований Україною. Україна є жертвою свого більшого сусіда, котрий хоче розширити сферу свого панування. Ці заходи військового характеру є серйозним порушенням суверенітету і територіальної цілісності України (досл.: цієї країни).

Люди в Україні повинні в цей час знати, що всі, кому мир та свобода близькі до серця, перебувають зараз на їхньому боці. І хоч мир у світі не повинен опинитись під загрозою через подальше залучення до військового протистояння зовнішніх військових сил, все ж західні країни втратять свої вірогідність та вчинять акт зради не лише по відношенню до України, але і по відношенню до власних цінностей та до європейського проекту загалом, якщо швидко, у великій одностайності не задіють рішучих заходів у відповідь.

Так і населення нашої країни буде змушене згодитися на певні незручності (досл. жорсткості), якщо Росія вже наперед відкине шанс на опам’ятання.

Християни не вірять, що коло насилля та насилля у відповідь зробить цей світ кращим. Застосування сили може бути тільки останнім засобом (Ultima Ratio), коли слабкому, що протистоїть сильному, немає більше як допомогти, та існує реальна можливість досягти таким чином реального покращення. Тому перед загостренням насильства завжди необхідно надавати перевагу стратегіям без насильства, або ж стратегіям зі слабшим насильством. І про цей принцип необхідно нагадати в теперішній ситуації, в котрій йдеться про протистояння нелегальному вторгненню — щоби під маскою моралі не приховувались боягузтво, бездіяльність та незацікавленість. Ми апелюємо до партнерів України, слідувати сильній та консеквентній політиці з почуттям міри та з готовністю до чесних рішень.

Як християни ми віримо в силу молитви. Тому ми просимо Вас про молитву за всіх, хто терпить від наслідків агресії. Молімось разом за мир, котрий Господь хоче дарувати нам усім!»

Вказівка:

На щорічній Конференції Католицьких Єпископів Німеччини, що пройде з 7 по 10 березня в паломницькому центрі «Фірцейнхайліґен» відбудеться окрема пресконференція, на котрій буде йтись про церковну та політичну ситуацію в Україні. У пресконференції візьмуть участь: єпископ Др. Бертрам Майєр (Ауґсбурґ), Голова Комісії «Церква в світі», преосвященний єпископ д-р Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців Німеччини та Скандинавії, член підпорядкованої Комісії НЕК для Центральної та Східної Європи (особливо Реновабіс), проф. Др. Гайнц-Ґюнтер Стоббе (Мюнстер), емеритований професор католицького богослов`я зі спеціалізацією «богословське дослідження миру» при університетах Мюнстер та Зіґен, модератор робочої групи — Мир при Комісії «Справедливість та Мир».

Існує можливість зголошення для представників преси: http://www.dbk.de/presse/akkreditierungs-portal/

За матеріалами Апостольського екзархату у Німеччині та країнах Скандинавії