«З Хреста виходить важливий меседж християнства — існує примирення та прощення гріхів», — Глава УГКЦ у Страсну п’ятницю

27 квітня 2019

«Свята Христова Церква є для людей простором єднання. Адже Син Божий дає нам надію та надихає на прощення і примирення». На цьому наголосив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав у своїй проповіді до вірних під час Великої вечірні з виставленням Плащаниці у Страсну п’ятницю, 26 квітня 2019 року.

«Сьогодні ми переживаємо надзвичайно скорботний день у молитовному році. Церква привела нас на Голгофу. Слухаючи Боже Слово, ми стали свідками розп’яття і смерті нашого Спасителя. Ми бачили, як Він віддав у руки Отця свого Духа в молитві за тих, що Його розпинали, — такими слова звернувся до вірян Предстоятель на початку своєї проповіді, а згодом додав, — Ми щойно звершили поховання тіла нашого Спасителя…»

«Можливо, всю глибину цього моменту може сповна пережити та особа, яка втратила коли-небудь у своєму житті рідну людину», — переконаний проповідник.

На думку духовного лідера греко-католиків, смерть — це момент втрати для кожної людини. Але часом найбільше нас болить, коли ми з цією особою не примирилися, бо вже нагоди сказати «прости», здається, більше немає. Тому важливо миритися з іншими людьми і казати їм відразу важливі слова.

За його словами, саме в Ісусі Христі ми маємо надію. «Назавжди з хреста вийде один із важливих меседжів християнства — існує примирення та прощення гріхів. І ціна цього примирення й прощення є найдорожчою, яку хтось може собі уявити, — це страждання, кров, смерть самого Спасителя, Сина Божого», — наголосив Блаженніший Святослав.

Наприкінці своєї проповіді Глава Церкви зауважив, що коли людина єднається з Небесним Отцем, тоді в ній відновлюється внутрішня гармонія. Ба більше, зараз українському народу бракує миру та єдності, тому необхідно просити в Бога єднання.

Увечері цього ж дня, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового Блаженніший Святослав очолив моління Утрені страстей. «Боже Слово нам показало, як Христос іде на Страсті. Ми стали свідками у цей вечір Його смерті, зняття з хреста, Його погребення. Це є та дорога у Воскресіння, той вихід та Пасха у яку сьогодні за собою веде нас Христос», — зазначив Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви.

Фото: Київська архиєпархія та Департамент інформації УГКЦ
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ