«Якщо буде потреба, ми всі маємо захищати свою землю і Церкву», — митрополит Володимир Війтишин

15 квітня 2021

Митрополит Івано-Франківський УГКЦ владика Володимир Війтишин під час зустрічі з прикарпатськими журналістами 15 квітня торкнувся питання загострення ситуації на східному кордоні нашої держави.

Митрополит Володимир зокрема наголосив, що Українська Греко-Католицька Церква завжди залишалася із своїм народом: «Наша Церква завжди була з народом. Церква, яка підтримувала свій народ тоді, коли була ув’язнена і виходила з підпілля. Вона завжди буде зі своїм народом, який прагне незалежності».

Відтак митрополит мовив, що Україна прагне свободи, а не чинити комусь прикрощі: «Найбільше Церква має дбати про те, щоб відвернути найбільшу біду — війну. Зараз такий час, що не заборонені жодні конфесії, відкриті храми і намагаємося жити в мирі, в любові всі разом. Україна не є такою, що хоче робити комусь прикрість, але та ідеологія, з якої ми свого часу вийшли, постає проти нас, щоб не дати нам волі, будувати Україну, основи демократії. Ми зобов’язані захищати це усе, молитися до Господа, щоб відвернув біду. Україна вже так багато страждала. Ми всі готові до припинення війни. Але, не дай Боже, якщо буде потреба захищати свою землю, думаю, ми всі діти цієї землі і так, як робило старше покоління, маємо захищати свою землю і Церкву».

За матеріалами Релігійно-інформаційної служби України