«Якою є наша молитва покаже наше життя». Відеоблог № 27 владики Венедикта Алексійчука

14 серпня 2019

Правлячий архиєрей Чиказької єпархії Святого Миколая Чудотворця владика Венедикт Алексійчук продовжує започатковану через youtube-канал єпархії «Школу молитви». Цього разу владика радує своїх глядачів роздумами про відбиття нашої молитви у реальному житті, у наших вчинках, словах та думках.

Час на молитву і час на життя?

«У нашому житті ми, як правило, виділяємо час на молитву, — там є особиста молитва чи спільна молитва у храмі, приватна чи з кимось разом. З іншої сторони, я глибоко переконаний, що молитва впливає на наше життя. Коли ми не знаходимо відповіді у житті, ми знову повертаємося до молитви. У молитві Бог нам просвітлює що робити, і ми щось робимо, діємо, починаємо виконувати. Однак, коли ж починаємо жити і діяти, можемо помітити, що щось йде не так. Знову не знаємо що робити і що чинити, і знову повертаємося до Господа.

Людину без молитви відразу видно

Звичайно, що багато людей якось живуть і без молитви обходяться. Саме це відтак видно у нашому житті, видно якою є наша молитва. Якщо ми є з Господом, то це виявляється у нашому житті.

Добрий самарянин — приклад автентичної зустрічі з Богом

Дуже яскравим і гарним прикладом є історія про доброго самарянина. Погляньмо, троє осіб поверталося із храму, з молитви, і відтак бачимо, що двоє осіб пройшло мимо того бідолахи, того, що був побитий і пограбований розбійниками. Третій же звернув свою увагу. Що для мене це показує? Це показує для мене те, що троє осіб були у храмі на молитві, але двоє осіб не до кінця, неглибоко пережили цю молитву. Коли б вони глибоко пережили цю молитву, то вони неодмінно б побачили того самого Бога, якого зустріли на молитві у храмі, і в тому побитому й покривдженому чоловікові. Чому сталося так, що самарянин побачив цього покривдженого чоловіка? Я переконаний це тому, що він пережив цю зустріч із Богом. Саме переживши вірно та автентично цю зустріч із Богом, потім він міг творити добро у своєму житті. Отож, саме наше життя показує, якою є наша молитва.

Проектувати досвід Бога у реальності

Якщо ми дійсно ведемо інтенсивне, глибоке духовне життя, це неодмінно відбиватиметься у нашому реальному житті. Ми будемо ставати добрішими, ми будемо пізнавати, що є правдивим добром для тих чи інших людей, ми будемо для себе розуміти, що ми би мали зробити для тієї чи іншої особи. Наша молитва і наш досвід Бога неминуче буде шукати нагоду проектувати цей досвід Бога в реальному житті. Якщо я досвідчую Бога на молитві правдиво, я не можу пройти мимо потреби іншої особи, я не можу не побачити образу Божого в іншій особі. Тому, наше життя показує якою є наша молитва».

За матеріалами офіційного youtube-каналу Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця