Як сьогодні євангелізувати по-новому? Духовенство Харківського екзархату обговорило можливості для нової євангелізації

22 жовтня 2021

Сьогодні актуальним є запитання про нові методи та способи проголошення Євангеліє, котре на всі часи залишається незмінним. Під таким гаслом відбувся семінар у Харкові 18–20 жовтня для священників, які служать на місійних теренах Харківського екзархату.

В заході взяло участь близько двадцяти осіб. Семінар провела Рада з питань євангелізації при Главі УГКЦ з благословення владики Василія Тучапця, ЧСВВ, та на запрошення радника Душпастирської Ради УГКЦ о. Олександра Дяді. Доповідачі — о. Теодор Пилявський, ЧСВВ, член Ради з питань євангелізації, багаторічний директор школи нової євангелізації св. Андрія, та о. Віталій Лесів, керівник Школи для душпастирів блжн. Омеляна Ковча, священник Стрийської єпархії, та Олеся Колос, секретар Ради з питань євангелізації, ділилися своїми досвідом багаторічного євангелізаційного служіння.

Говорячи про різноманітні виклики сучасного світу, учасники семінару мали нагоду пригадати собі про те, Церква сьогодні є запрошена поставити керигму, проголошення дару відкуплення, у центрі усієї своєї діяльності. Вона повинна використовувати кожну нагоду, щоб людина почула про Ісуса Христа і дар спасіння. Під час семінару доповідачі разом із душпастирями місійних терен говорили про найбільш ефективні способи євангелізації для мешканців даного регіону, а саме: соціальне служіння, євангелізаційні курси, біблійне коло при парафії та вироблення доброї звички свідчити про особисту зустріч з Христом, Котрий перемінює життя і приводить до спільноти Церкви.

За матеріалами Олесі Колос для Ради з питань євангелізації при Главі УГКЦ