Як парафіяльна спільнота УГКЦ у бельгійському Генті підтримує українців у їхній боротьбі? Розповідає о. Іван Данчевський

28 березня 2022

Перший тиждень війни не був простим для України, але і також для українців у світі. На виклик російсько-української війни відреагували українці в усьому світі та світова спільнота. Однією із найбільш активних спільнот у допомозі та підтримці стала парафія Різдва Івана Хрестителя у бельгійському місті Гент.

Про участь українців Бельгії у російсько-українській війні розповідає настоятель парафія Різдва Івана Хрестителя о. Іван Данчевський. «У Генті при нашій парафії ми відкрили пункт прийому гуманітарної допомоги. Наші парафіяни, друзі парафії і просто небайдужі люди щоденно працювали кожен у свої ділянці», — мовить священник.

За його словами, було важливо доносити правду про події в Україні до всіх та заручитися підтримкою світової спільноти. «Мій тиждень розпочався із зустрічі з кардинадом Юзефом де Кесел, потім була Словаччина і кордон з Україною. За цей час мер міста Генту долучився до участі в гуманітарній допомозі у церкві і співпрацює з нашим штабом, який займається біженцями. На завершення тижня над катедральним храмом в Генті замайорів наш прапор, ми відправили вантажівку з допомогою і придбали машину швидкої допомоги», — продовжує ділитися активність своєї парафіяльної спільноти о. Іван.

Отож, за перший тиждень існування штабу в Ґенті було здійснено:

1) Налагоджено співпрацю із Stad Gent. Вони розмістили на своєму сайті інформацію для біженців нідерландською мовою. Наразі ми шукаємо можливість дублювання інформації українською;

2) Проведено численні зустрічі і розмови з посадовцями в мерії в Ґенті, в партнерських громадських організація, що займаються проблемами біженців, з відповідальними особами на федеральному рівні;

3) Перекладено і поширено офіційну інформацію для українських біженців, яка тепер розміщена на сторінці Посольства України в Бельгії;

4) Сконтактовано з кількома великими мережами щодо можливої допомоги гуманітарною чи закупівлі по оптових цінах;

5) Завдяки співпраці з католицькою єпархією Ґента у п’ятницю над центральним собором міста було піднято український прапор;

6) Волонтери цілими днями працювали на пункті прийому допомоги у церкві на Sleepstraat 216;

7) Завдяки Катерині і Тому тепер ми маємо ще один склад для наших потреб. Про адресу та розклад роботи приймального пункту там повідомимо пізніше окремо;

8) На рахунок парафії за цей час надійшло 21960 євро, готівкою зібрано 6000 євро. З цих сум було виділено кошти, закуплено і відправлено до України:

• 2 генератори,
  • партію ліків для зупинки та переливання крові;
  • партію знеболюючих;
  • стерильні компреси, антисептики та йод;
  • аптечки, джгути;
  • карету (автомобіль) швидкої допомоги.

Генератори та медикаменти о. Іван самостійно довіз до словацького кордону;

9) Частина зібраної допомоги (їжа, ліки, теплі ковдри) поїхала до пологового будинка в Чернігові (у співпраці з Оленою Чижовою);

10) Вчора було завантажено і надіслано до України першу нашу фуру (27 палет) з гуманітарним вантажем — ліки, товари для догляду за немовлятами, їжа, предмети гігієни, одяг для військових, ковдри;

11) Частина зібраних нами речей поїхала в Україну з Brendoonka у співпраці з нашими колегами з Антверпена. За звітами їхніх відправок можете слідкувати тут;

12) Далі майже в режимі 24/7 приймаються запити на допомогу з України та ведеться комунікація та координація процесів на всіх напрямках;

Відтак о. Іван Данчевський ділиться новими умовами прийняття біженців з України у Бельгії. «Важливо також наголосити, що у п’ятницю Бельгія опублікувала нові регулювання щодо біженців з України. Українські громадяни не отримуватимуть статус біженця, а одразу матимуть дозвіл на проживання і на офіційну роботу в Бельгії терміном на 1 рік (типу А), соціальні виплати, медичне страхування, можливість безкоштовно вивчати мову, сприяння в пошуку роботи, можливість для дітей відвідувати школи і садки. Інформація про перші кроки для отримання офіційного статусу тут: https://cutt.ly/QAv8 NJh».

Наразі парафія працює над створенням буклету українською мовою із вичерпною інформацією по всіх питаннях, т. зв. дорожню карту біженця, укладанням списку часто запитуваних питань та надаватимемо інформаційну та юридичну підтримку. У разі потреби можна писати на адресу: [email protected]. «Поки ви це читаєте, наші волонтери працюють, не покладаючи рук, на всіх фронтах», — стверджує священник.

«Дякуємо всім волонтерам, благодійникам та жертводавцям! Я хочу щиро подякувати усім, хто в ці дні віддає свій час, сили, гроші, знання і вміння, матеріальні ресурси для України і її народу. Особливо дякую місцевій Католицькій громаді Sint Salvator за можливість організувати пункт прийому у церкві. Без вас цього всього б не було! РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО!» — завершує ділення активністю спільноти Різдва святого Йоана Хрестителя у бельгійському Генті о. Іван Данчевський.