«Ви не є далеко від своєї землі, але ваша земля в неволі», — єпископи УГКЦ до людей на окупованих територіях

25 лютого 2023

Під час 11-ї години молитовного марафону, що проходить в ефірі «Живого телебачення» 24 лютого, у день річниці повномасштабного вторгнення, до людей на окупованих територіях звернулися владики Андрій Хім’як, єпископ-помічник Київської архиєпархії, та Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський.

Владика Андрій Хім’як зазначив, що російська армія, яка принесла на нашу землю смерть, наругу, вбивства, також принесла і темряву, брехню та пропаганду. «В час цієї темряви пам’ятайте, що будь-яка темрява закінчується — настає ранок, приходить правдиве світло, сонце правди. У час цієї пропаганди й неправди шукайте правдивих джерел правди, правдивої істини, — істини, якою є Бог. Черпайте щедро зі сторінок Святого Письма, бо Бог дасть вам відповідь на кожен час вашого життя», — звернувся владика Андрій до мешканців окупованих територій. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Він запевнив, що Церква-мати пам’ятає про них і молиться.

Владика Володимир Ющак сказав, що за цей рік війни загинуло чимало людей, перестали існувати цілі села й міста, була знищена значна частина критичної інфраструктури. Ця війна заторкує кожного, навіть того, хто живе далеко від України, — вона доходить через медіа, зустрічі й розмови з тими, хто втік від війни. Але найбільше війна заторкує тих, хто живе в Україні: в тилу, на лінії фронту чи на окупованих територіях.

«Люди, які жили на своїй землі, раптово опинилися під іншою владою, перестали бути господарями в себе вдома», — сказав єпископ. Люди на окупованих територіях зазнають зла, болю, смерті, переслідувань.

Владика Володимир закликав пам’ятати про них. Відтак згадав про єврейський народ, який багато років провів у неволі, і зауважив: «Ви не є далеко від своєї землі, але ваша земля в неволі». На закінчення владика прочитав псалом 136 і звернувся до Господа з молитвою за людей на окупованих територіях.

Нагадаємо, 24 лютого 2023 року о 12:00 за київським часом в ефірі «Живого телебачення» розпочався молитовний марафон, який триватиме 12 годин. Він передбачає 12 символічних зупинок, присвячених кожному важкому місяцю війни. Гасло марафону — «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!»

Молитва розпочалася у Патріаршому соборі в Києві, до неї також приєднається Харків, Запоріжжя, Одеса, Херсон, Ірпінь, Мельбурн в Австралії, Перемишль у Польщі, Рим в Італії, Буенос-Айрес в Аргентині, Вінніпег у Канаді та Філадельфія у Сполучених Штатах Америки.

Як ми повідомляли, 24 лютого 2023 року всі єпархії й екзархати Української Греко-Католицької Церкви проведуть у молитві, пості та милостині.

Фото: Сергій Нужненко