Європейський Союз, Католицька Церква та міжнародні благодійні організації дискутували про ефективне служіння біженцям з України

2 травня 2022

Представники Європейського Союзу, громадянського суспільства та Церкви провели зустріч «Європейська співпраця та солідарність з біженцями від війни в України», щоб краще скоординувати спільну відповідь на виклики, пов’язані з підтримкою людей, які втікають від війни.

Європейський Парламент і Європейська Комісія організували зустріч в Римі з метою обговорення європейської солідарності в допомозі внутрішньо переміщеним особам та біженцям з України. В зустрічі, що відбувалася 29 квітня 2022 року, взяли участь, як в присутності, так і онлайн, представники інституцій ЄС, Верховного Комісаріату ООН з питань біженців, представники Червоного Хреста, «Save the Children» та Католицької Церкви, зокрема, монсеньйор Роберт Вітілло, Генеральний Секретар Міжнародної Католицької Комісії з питань міграції. Про це зазначає українська редакція «VaticanNews».

Темою обговорень була відповідь країн Європи, агентств ООН і благодійних організацій на міграційну кризу, спровоковану війною в Україні, та обмін ідеями щодо покращення гуманітарної підтримки. Всі учасники представили свою діяльність та відповіли на різні поставлені запитання.

Доповідаючи про роль Католицької Церкви в допомозі українським біженцям і внутрішньо переміщеним особам, монсеньйор Вітілло, насамперед, вказав на те, як Папа Франциск часто привертає увагу світової громадськості до «трагічного насильства та руйнувань», спричинених війною, і до необхідності подбати про гуманітарну допомогу. Від початку війни з уст Папи прозвучало понад 30 публічних закликів покласти край насильству та подбати про допомогу всім тим, кого торкнулися його наслідки, вказуючи на шлях діалогу як єдину дорогу для досягнення миру.

Далі Генеральний Секретар Міжнародної Католицької Комісії з питань міграції представив зусилля Церкви, починаючи від парафіяльних громад, спільнот богопосвяченого життя до дієцезальних, національних і глобальних церковних зусиль, спрямованих на служіння мільйонам переміщених осіб. Католицькі організації, за його словами, проводять зустрічі з метою координації своїх зусиль. Зокрема, завдяки підтримці Відділу в справах мігрантів і біженців Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові, лідери глобальних і європейських католицьких гуманітарних і душпастирських організацій сформували робочу групу «The Catholic Response for Ukraine» (Католицька відповідь для України). До неї ввійшли представники «Caritas Internationalis», Єзуїтської служби біженців, Міжнародної Католицької Комісії з питань міграції, Суверенного Мальтійського Лицарського Ордену, Ради Єпископських Конференцій Європи та Комісії єпископатів Європейського Союзу.

Всі вони докладають зусилля, аби ті, хто потребують допомогу, мали забезпеченими базові потреби, житло, медичну допомогу, доступ до освіти, як також психологічну та духовну підтримку. В співпраці з організаціями інших конфесій і віровизнань чиняться старання про правовий захист студентів і трудових мігрантів. Ця робоча група, названа «CR4 U», взяла на себе зобов’язання також інформувати католицьких вірних та громадськість про інші кризові ситуації в світі, часто забуті в медіа. Адже перелік надзвичайних ситуацій зростає, а разом з ним — необхідність служити мільйонам людей, які потребують допомоги й солідарності.