Європа: екуменічний заклик до єдності й солідарності перед обличчям пандемії

3 квітня 2020

Сьогоднішня криза — це не лише період випробування, але й благодаті та надії, креативності в солідарності та запрошення до ще більшої згуртованості. Про це йдеться в спільній заяв Голів COMECE та KEK.

Європа: екуменічний заклик до єдності й солідарності перед обличчям пандемії

«Прийшов час нам усім показати наше спільне заанґажування у Європейський проект і на користь спільних європейських цінностей солідарності та єдності, не піддаючись страхові та націоналізмові». Із рішучим закликом до «спільної відповідальності» на кризу, викликану пандемією Covid-19, у четвер, 2 квітня 2020 року, звернулися очільники Комісії Єпископатів Європейського Союзу (COMECE), що згуртовує католицькі єпископські конференції регіону, та Конференції Європейських Церков (KEK), екуменічного органу, що згуртовує різні християнські Церкви та Церковні спільноти континенту.

На думку авторів звернення, «конкретним вираженням» цієї солідарності може бути розподіл тягарю, пов’язаного із піклуванням про літніх людей, полегшення обміну медичним обладнанням, як також впровадження «креативних заходів, спрямованих на полегшення соціального, економічного та фінансового шоку, як також міжнародна співпраця та посилена гуманітарна підтримка, спрямована на допомогу слабким медичним системам в бідних регіонах світу».

Кардинал Жан-Клод Оллеріш та преподобний Крістіан Кріґер у своїй заяві висловлюють молитовну близькість європейських Церков всім, хто страждає з приводу пандемії, співчуття з приводу жертв, а також «глибоку вдячність» всім лікарям, молодшому медперсоналові, постачальникам базових послуг, силам правопорядку, які «з емпатією та прихильністю служать потребуючим», та всім тим, які залучені в здійснення душпастирського служіння. Вони щиро вітають «численні індивідуальні та колективні ініціативи, що знову винаходять нові форми солідарності та нові способи для взаємоподілу», а політиків заохочують «і надалі діяти рішуче, прозоро та демократично».

Врешті, очільники COMECE та KEK заохочують дивитися на цей період випробування як на «період благодаті та надії», та закликають до єдності та близькості з усіма, «особливо із потребуючими».

Довідка

COMECE (Комісія Єпископських Конференцій Європейського Союзу) складається з єпископів, делегованих Конференціями Католицьких Єпископів 28-ми держав-членів Європейського Союзу. Єдиний єпископ представляє Данію, Швецію та Фінляндію; в той час як Єпископська конференція Великобританії представлена ​​єпископом Єпископської конференції Англії та Уельсу та єпископом Конференції єпископів Шотландії.

Відповідно до своєї Місії, визначеної у своїх Статутах, COMECE контролює політичний процес Європейського Союзу у всіх сферах, що представляють інтерес для Церкви.

Секретаріат забезпечує безперервність роботи COMECE. Її штаб-квартира знаходиться в Брюсселі (Бельгія). Невелика команда відстежує та аналізує розвиток політики та ініціативи ЄС та прагне внести свій внесок у відповідні процеси. Секретаріат звітує перед Постійною комісією та Пленарною асамблеєю. Нинішній Генеральний секретар - о. Мануель Енріке Барріос Прієто.

Секретаріат COMECE зареєстрований у реєстрі прозорості Європейського Союзу.

COMECE допомагає у своїй місії низкою комісій та робочих груп, що складаються з експертів, доручених національними єпископськими конференціями та католицькими організаціями, що працюють у відповідних сферах. Спеціальні групи створюються як і коли це необхідно.

Конференція європейських церков — християнська екуменічна організація, що об'єднує більшість Церков Європи: протестантських, православних і старокатолицьких.

Заснована в 1959 році. В 2005 у налічувала 125 членів (Церков).

Конференція була утворена з метою сприяти примиренню народів розділеної після Другої світової війни Європи.

Заявлені цілі Конференції:

• Зближення Церков у їх прагненні до єдності,
  • Допомога Церквам різних конфесій в досягненні взаєморозуміння, незважаючи на історичні, географічні, мовні та економічні бар'єри.

Конференція прагне до встановлення взаємної поваги та співробітництва в дусі екуменізм а і сприяє християнського свідчення серед народів Європи.

Конференція виступає за мир, справедливість і примирення.

За матеріалами VaticanNews