Вперше у Познані відбувся Фестиваль різдвяних вертепів Вроцлавсько-Ґданської єпархії

27 січня 2020

В суботу, 25 січня 2020 року, в театрі Scena Wspólna у Познані, вперше відбувся Фестиваль різдвяних вертепів парафій Вроцлавсько-Ґданської єпархії. На театральній сцені виступило сім гуртів з парафій у Познані, Старґарді, Щеціні, Зам’єніцах, Вроцлаві, Бидґощі та Білому Борі. Поміж артистами були наймолодші парафіянами, була шкільна молодь з початкових і середніх шкіл, а також з особливою радістю виступали на сцені їхні батьки.

Підготовлені поодинокими парафіяльними групами різдвяні вертепи були різноманітними. Кожна парафія старалася підготувати свою власну, відмінну від інших, різдвяну програму. Глядачі, які заповнили цілий театральний зал, оцінили артистичні здібності молодих артистів та вкладений ними труд у підготовку програми, рясними оплесками. На закінчення артистичної частини учасникам та організаторам Фестивалю подякував владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Ґданський, та вручив представникам кожної групи пам’ятні дипломи за участь.

Програма І Фестивалю вертепів складалась з двох частин, які розділяв перерив на солодке та чай у театральному фоє. В першій частині програми виступили три парафіяльні гурти, а в другій — чотири. Уся програма зайняла три години часу. Після виступів у театрі всі учасники та глядачі переїхали до парафіяльної церкви на вулиці Торунській, 8. Тут владика Володимир, разом з місцевим парохом о. Романом Кіликом, відслужили Молебен до Пресвятої Богородиці. Перебування у Познані закінчилося спільним обідом для учасників Фестивалю та їхніх батьків і опікунів.

«Ідея проведення єпархіального Фестивалю різдвяних вертепів виникла в парафії у Познані», — розповідає владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Ґданський, а відтак додає: «Місцевий парох о. Роман Кілик запросив всі парафії Вроцлавсько-Ґданської єпархії, щоб приготували свої вертепи та взяли участь у першому Фестивалі. Остаточно, сім парафій оголосило про свою готовність приїхати в суботу 25 січня до Познаня та виступити на професійній сцені з різдвяною програмою. Перед тим, однак, повинна була розпочатися робота над вибором та над підготовкою програми. Перше представлення Різдвяного вертепу мало вже місце у своїй рідній парафії в часі Різдвяних свят. Це дало впевненість молодим артистам, що свою програму можуть вони показати також поза своєю парафією, на професійній театральній сцені. Тепле та сердечне прийняття у Познані напевно буде для всіх цьогорічних артистів заохотою, щоб також в наступному році показатись з новою різдвяною програмию на театральній сцені, вже на ІІ єпархіальному Фестивалі різдвяних вертепів Вроцлавсько-Ґданської єпархії».

Сподіваємось також, що успіх цьогорічного І Фестивалю буде для інших парафій, які в цьому році з різних причин не змогли долучитися до його організації, заохотою, щоб в наступному році підготувати різдвяну програму та бути учасниками ІІ єпархіального Фестивалю різдвяних вертепів у Познані.

«Подяка за успішне проведення цьогорічного Фестивалю вертепів належиться його організаторам, тобто о. парохові Романові разом з місцевими парафіянами, які активно включились у його підготовку. Фестивалю не можна було б також зорганізувати, якщо праця не була б проведена у самих парафіях. Тут з молодими артистами працювали різні люди: священники, імості, катехити, вчителі та інші парафіяни. Для всіх належиться щира подяка. Подяка належиться також особам, які привезли молодих артистів до Познаня та які увесь час займалися із ними. Щире спасибі! Однак, не було б сьогоднішього свята, якщо не було б охочих до праці та до виступу на сцені молодих артистів з різних парафій нашої єпархії. Молоді артисти, — частково народжені у Польщі, а частково — недавно прибулі до Польщі громадяни України. Всім дякуємо за чудову різдвяну програму, яку Ви показали нам сьогодні на театральній сцені в Познані», — зазначив у своєму слові владика Володимир Ющак.

За матеріалами Вроцлавсько-Ґданської єпархії УГКЦ