«Воїни та волонтери перемагають жахіття війни любов’ю до своєї Батьківщини», — владика Ярослав Приріз у зверненні на початок Страсного тижня

19 квітня 2022

Напередодні Страсного тижня владика Ярослав Приріз звернувся зі словом «Господь, який гряде щоб зцілити рани українського народу» до кожного вірного Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ та усіх людей доброї волі.

У зверненні запевнив про спільну молитву за кожного нашого воїна, всі родини наших військовослужбовців, усіх постраждалих від війни, всіх людей доброї волі, які живуть неустанною турботою про захисників нашої Вітчизни. Про це зазначає пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

«Незважаючи на те, що війна принесла Україні багато лиха, болю й втрат, ми спостерігаємо небачену досі єдність і згуртованість людей. Кожен в міру своїх можливостей, а часто навіть понад це, старається допомогти іншому», — мовив на початок свого звернення єпарх Самбірсько-Дрогобицький.

За словами владики, ми спостерігаємо, що ця війна згуртовує не тільки наш народ, але всю Європу, увесь світ. У цьому ми бачимо дію Божу. Це дає нам надію, що попри всі складнощі нам вдасться подолати ворога — окупанта, який прийшов руйнувати, зневажати й вбивати невинних людей.

Владика Ярослав підкреслює, що разом із Христом ми також здатні перемагати жахіття війни. «Ми знаємо, що Ісус переміг ненависть, страждання, гріх і смерть та обезсилив диявола через свої страждання своєю любов’ю до людського роду. Сьогодні ми є свідками, як воїни, волонтери, люди патріоти доброї волі перемагають жахіття війни любов’ю до своєї Батьківщини, солідарністю з нашими воїнством, страждаючими, зрозумінням і любов’ю до тих, кого вона найбільше зранила», — каже єпископ.

Відтак владика звернувся зі словами вдячності та підбадьорення для усіх, хто відкрився на допомогу потребуючим у цей нелегкий час. «Починаючи від 24 лютого, першого дня широкомасштабної хвилі російської агресії, на наші терени стало прибувати багато осіб, які, побоюючись за своє життя і життя своїх близьких, покинули свої домівки в тих місцевостях, які потрапили під бомбардування і обстріли. На даний момент у своїх приміщеннях Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ-Дрогобицька єпархія УГКЦ прийняла на цілодобове утримання 415 вимушено переселених осіб і надає триразове харчування 600 особам. Крім того, внутрішньо переселеним особам надається кваліфікована психологічна і медична підтримка. До допомоги біженцям та українському воїнству залучені багато парафій єпархії, священники, капеляни, єпархіальний Карітас, а також семінаристи Дрогобицької духовної семінарії».

«Ми вважаємо за священний обов’язок послужити своїм співкраянам і виконати Господню заповідь: „Усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших — ви мені зробили“ (Мт. 25, 40)» — зазначив далі єпископ Ярослав Приріз.

Світло Христового Воскресіння, яке засяяло майже дві тисячі років тому, за словами проповідника, продовжує і сьогодні просвітлювати кожну людину, допомагаючи долати пітьму відчаю та безнадії. Тому морок смертоносного агресора-московита не може зупинити нашої пасхальної ходи ні духовної, ні національної. «У ці непрості часи євангельська благовість пригадує та запевняє нас у неминучій переміні скорботних сліз Христових учнів, які були свідками Його страждань і смерті, на сльози радості від споглядання тріумфу Його славного Воскресіння. „Оце й ви нині в журбі. Але я вас знову побачу, і зрадіє ваше серце, і ніхто ваших радощів від вас не відбере“ (Ів. 16, 22), — каже Господь», — продовжує своє звернення єпископ.

«Шість днів перед Пасхою прийшов Ісус у Витанію, щоб покликати до життя померлого Лазаря і проповідувати Воскресіння. Шість днів перед світлим празником празників збирає і нас свята Церква, щоб ми, проваджені Святим Духом, співали, як єврейські діти: „Благословенний ти, що маєш багато щедрот, помилуй нас у цей важкий для нас час боротьби“. Нехай Святий Дух буде плідним у наших серцях, у нашому житті. Нехай ці галузки, які принесемо до своїх домівок, будуть для нас, як для праведного Ноя, — символом вічного життя, яке зможемо осягнути через нашу відповідь на Боже покликання, реалізовуючи його згідно Божої волі у нашому щоденному житті», — каже єпарх Самбірсько-Дрогобицький.

Опісля, владика Ярослав запевнив усіх захисників нашої Держави у неустанній молитовній підтримці. «У ці дні хочемо огорнути молитвою кожного нашого воїна, всі родини наших військовослужбовців, усіх постраждалих від війни, всіх людей доброї волі, які живуть неустанною турботою про захист нашої Вітчизни. Ми підносимо нашу молитву до Господа за тих, які в ці хвилини на передовій стримують ворога-окупанта. Завдяки їхній боротьбі підступні задуми агресора були знищені. Нехай кріплять на дусі захисників України наші молитви. Нехай всенародна підтримка додає наснаги українським витязям здолати окупанта», — мовив архиєрей.

«Дорогі брати і сестри! Щиро закликаю всіх нас якнайкраще використати цей останній тиждень перед Великоднем. Щоб ми через нашу ревну молитву, участь у святих Тайнах та богослужіннях Страсного тижня, приготовили свої душі, і серця та радісно заспівали величну пісню: „Осанна! Спаси нас, Господи!“ Воскреслий Христос обезсилив диявола і поборов смерть. Господь гряде, щоб зцілити рани українського народу, щоби перемінити смуток у радість і зміцнити наше звитяжне воїнство, щоби воскресла соборна Українська Держава. Нехай Божа мудрість веде всіх нас дорогами правди, а Божа любов надихає кожного до щирої молитви і щоденної праці на славу Божу та дочасне й вічне добро рідного народу. Слава Ісусу Христу! Слава Україні!» — мовив на завершення єпарх Самбірсько-Дрогобицький владика Ярослав Приріз.