«Вона годинами стояла на колінах, і ми були свідками цього», — владика Михайло Бубній на похороні своєї мами

24 червня 2021

23 червня 2021 року, у селі Хлівчани, що на Сокальщині, відбулися похоронні богослужіння і погребення Параскевії Бубній, матері владики Михаїла Бубнія, екзарха Одеського.

Заупокійну Божественну Літургію у храмі Різдва Пресвятої Богородиці і Чин похорону очолив владика Михаїл Колтун, єпарх Сокальсько-Жовківський. Йому співслужили архиєреї УГКЦ, а саме: владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії, владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії, владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, владика Йосафат Говера, екзарх Луцький, та владика Василій Тучапець, екзарх Харківський. Крім того, у поминальних богослужіннях взяло участь численне духовенство з різних міст України, зокрема з Одеського екзархату УГКЦ, монашество різних чинів і згромаджень та вірні.

Заупокійне моління супроводжували співом брати-редемптористи, сестри-редемптористки, сестри СНДМ та сестри святого Йосифа.

Проповідь виголосив єпарх Сокальсько-Жовківський владика Михаїл Колтун. Він розповів про те, якими ми маємо бути у відносинах з Богом. «Я сьогодні говорю про цей світ, в якому ми живемо разом, і це спільне наше багатство — Бога пізнати і побачити Бога у житті кожної людини. Це — наше покликання», — сказав владика Михаїл Колтун.

Він також наголосив, що ми сьогодні молимося за рабу Божу Параскевію, щоб Господь прийняв її у Царство Небесне. І щоб вона, будучи там, нам у земному житті свідчила життям вічним.

Наприкінці Літургії слово виголосив владика Михаїл Бубній, у якому подякував усім за співчуття. Зокрема владика подякував єпископам, священникам з сусідніх парафій та з Одеського екзархату, які численно прибули розділити біль втрати, монашеству, односельчанам та пароху с. Хлівчани, який найбільше духовно супроводжував матір в останні хвилини життя.

«Дякую, отче, за всі ті кроки зі Святим Причастям до нашої домівки. За те, що ви завжди були готові поїхати послужити нашій мамі Святим Причастям, Сповіддю, Єлеопомазанням. Дякую за таке добре священниче служіння, таке справді відкрите і ревне», — мовив єпископ.

Владика Михаїл підкреслив, що хоча його мати відходить, вона лишає велике багатство у Христовій Церкві, зокрема у храмі села Хлівчани. «Вона, можна сказати, виконала те, до чого Церква закликає від Вознесіння до Зіслання Святого Духа — Декаду місійності. Церква закликає до того, аби кожна віруюча людина і християнин був місійним. А бути місійним означає ділитися Богом, звіщати Євангеліє іншим, не тільки особисто жити з Богом, але й ділитися тією Божою радістю з іншими», — сказав єпископ.

«Бачимо, проста християнка, проста жінка, але скільки в неї було глибокої болослов’ї, життєвої, практичної богослов’ї! Який живий контакт з Господом! Дозвольте мені усім вам подякувати від її імені, від мого особистого імені і нашої родини, дуже чисельної. Дозвольте подякувати всім вам, преосвященні владики, дорогі мої співбраття в єпископстві, священстві, монашестві, сестри монахині різних чинів і згромаджень. Дорогі мої друзі, з якими я зустрічався на різних парафіях, і які сьогодні є тут, зі мною. Дякую вам, дякую, що ви є сьогодні. Новопереставлена слуго Божа Параскевіє, моли Бога за нас грішних», — додав архиєрей.

Від імені духовенства Одеського екзархату слова співчуття владиці Михаїлу висловив о. Іван Третяк, синкел у справах духовенства екзархату. «Дехто з нас вже пережив втрату батька, матері. По-людськи це дуже важко, бо що мама і тато, але передусім мама, — це та людина, яка дійсно найкраще, найглибше і безкорисливіше любить свою дитину. Тому прийміть, дорогий владико, ще раз від нас, дійсно щирі співчуття, які йдуть з глибини наших сердець. Нехай Господь Бог вашу святу матір упокоїть у своєму Царстві Небесному», — сказав о. Іван.

Пригадуємо, що мати владики Михаїла Бубнія, екзарха Одеського, Параскевія Бубній відійшла у вічність 21 червня 2021 року перед опівніччю о 23:50 год., після важкої недуги на 89 році життя. Мама мешкала у с. Хлівчани, Червоноградського району (колишній Сокальський р-н, Львівської обл).

За матеріалами Одеського екзархату УГКЦ