Владика Йосафат Мощич взяв участь у хіротонії єпископа Яссів (Румунія)

8 серпня 2019

Єпископ Чернівецький преосвященний владика Йосафат Мощич 6 серпня 2019 року взяв участь у єпископській хіротонії владики Іосифа Паулеця та його інтронізації — введення єпископа на престіл Римо-Католицької єпархії в Яссах (Румунія). В цей день християни нового календаря святкували Преображення Господнє.

Владика Йосафат Мощич взяв участь у хіротонії єпископа Яссів (Румунія)

Варто зауважити, що Ясська єпархія Римо-Католицької Церкви — найчисельніша в Румунії. На святкування в Ясси прибули понад 15 єпископів з Румунії та за кордону, близько 400 священників, богопосвячені особи, представники державної влади та численні миряни.

Єпископ Чернівецький преосвященний владика Йосафат Мощич на богослужіння прибув у супроводі синкела єпархії отця Валерія Сиротюка та отця Миколи Николаїшина, генерального вікарія для греко-католиків Румунії.

Преосвященний Іосиф Паулець до недавного часу був деканом Буковинського благочиння та парафіяльним священником у римо-католицькій парафії Святого Іоана Непомука у м. Сучава (80 км до Чернівців). До речі, отець Іосиф приїздив раніше з іншими священниками як паломник до Чернівецької чудотворної ікони «Надія Безнадійних» катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви у м. Чернівці.

6 липня 2019 року Святіший Отець Папа Франциск проголосив Іосифа Паулеця єпископом Яссів. Того ж дня Святіший Отець прийняв прохання про відкликання єпископа Петру Ґергеля з керівництва Ясської єпархії РКЦ, якою він керував 41 рік, а відтепер, владика Петру буде служити в Церкві як єпископ-емерит.

Українські гості подякували сусідам за запрошення відвідати чудове місто на кордоні України та Молдови. Преосвященний кир Йосафат на згадку про відвідини сусідньої румунської єпархії залишив владиці Іосифу ручний дерев’яний хрест роботи українських різьбярів.

За матеріалами Чернівецької єпархії УГКЦ