Владика Йосафат Говера: «Всюди є потреба і виклики — чи на галицькій парафії, чи у Луцьку, чи в Казахстані. Але всюди є і можливості»

25 червня 2021

«Всюди є потреба і виклики — чи на галицькій парафії, чи у Луцьку, чи в Казахстані. Але всюди є і можливості, і той, хто їх хоче знайти — завжди здійснить свої плани. Тож, не бійтеся, як казав Папа Іван Пало II, коли його обрали на престол». З такими словами екзарх Луцький владика Йосафат Говера звернувся до учасників X спецкурсу Пасторально-міграційного відділу УГКЦ з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, який цьогоріч проходить у Львові.

«Часто думають, що місії — це ніби чисте поле, де все потрібно починати cпочатку. Це омана. Там є люди, часто щирі, відкриті, які хочуть своєї Церкви і до яких можна дійти, але треба шукати спосіб», — зазначив владика Йосафат.

Він зауважив, що хоча між Луцьком і Львовом лише 130 км, служіння у цих екзархатах різниться.

«На Волині тепер греко-католики у меншості. Хоча у XIX столітті тільки у Луцькій єпархії було 1200 парафій, а у Володимирській — понад 600. Зараз у Луцьку з населенням 250 тисяч вихідців з Галичини близько 20 тисяч осіб. Але ми розуміємо, що не всі ці люди себе ідентифікують як греко-католики, — зазначив владика Йосафат. — Наші вірні до нас не прийдуть. Папа Франциск каже, що треба вийти з Церкви. Тобто йти і шукати наших вірних, щоби їх покликати до Церкви».

Він зауважив, що на сьогодні Луцький екзархат налічує 3 деканати, 3 монастирі і Згромадження сестер Божого Провидіння.

Наприкінці зустрічі владика Йосафат запросив семінаристів приїхати до Луцького екзархату, щоб на власні очі побачити умови і особливості служіння священників УГКЦ на цих теренах. «Ми вас чекаємо. Хто хоче на Волинь — можете вже зголоситися. Тим більше зараз курортний сезон — можна поїхати на Шацькі озера. Тож користуйтесь нагодою», — пожартував єпископ.

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ