Владика Ярослав Приріз про медіапроєкт «Нові ареопаги Христової благовісті»: «У нинішніх умовах Церква має великі місіонерські можливості»

8 червня 2020

У переддень свята Зіслання Святого Духа на youtube-каналі Самбірсько-Дрогобицької єпархії опубліковано 2-й випуск серії «Христос — наша Пасха. Християнське життя сторінками Катехизму», що є частиною медіапроєкту «Нові ареопаги Христової благовісті». Ця ініціатива започаткована з благословення владики Ярослава Приріза, єпарха Самбірсько-Дрогобицького. Напередодні владика Ярослав в коментарі єпархіяльній пресслужбі розповів про те, як з’явився задум медіапроєкту «Нові ареопаги Христової благовісті» та які його цілі.

Як зазначив єпископ, ідея започаткувати проєкт просвітницьких відеолекцій «Нові ареопаги Христової благовісті» зародилась під час засідання Антикризової єпархіяльної комісії, на якому обговорювались душпастирські ініціативи, що могли б сприяти Церкві залишатись поруч зі своїми вірними в час загальнонаціонального карантину.

За словами владики, від самих початків Церква докладала зусиль, щоб у різний доступний спосіб доносити до людини благовість про Ісуса Христа. Суть цієї євангелізаційної діяльності описує св. Іван Богослов, коли пояснює причину написання свого Євангелія: «Все це написано, щоб увірували ви, що Ісус — Христос, Син Божий, а увірувавши, щоб мали життя в його ім’я» (Ів. 20, 31).

З плином часу чисельність інструментів, за допомогою яких Церква продовжувала сягати людських сердець, збільшувалась. Якщо апостол Павло, прибувши до Афін, обрав за місце своєї проповіді Ареопаг, де для обміну думками й новинами гуртувались афіняни, то в другому тисячолітті такими «новими ареопагами» стали друкована книга, радіо, телебачення, а в останні десятиліття — Інтернет і соцмережі.

«Різноманітні засоби масової комунікації допомагають краще представити євангельське вчення, аби воно було доступним не тільки для християн, а й для всіх людей доброї волі», — пояснив владика Ярослав. Сфера впливу сучасних засобів масової комунікації набагато ширша від індивідуальної усної проповіді, а тому в нинішніх умовах Церква має великі місіонерські можливості.

За словами єпископа, поштовхом до заснування відеопроєкту, у межах якого б висвітлювались актуальні питання, що цікавлять молодь чи є важливими для дітей, батьків і старших людей, став період карантину, під час якого більшість вірних не мали можливості відвідувати храм. «Досвід показує, що за умови, коли людина з різних причин не може відвідувати храм, до неї варто промовляти через соцмережі та ютуб-канали, які завжди є доступними на смартфонах і ноутбуках», — зазначив владика Ярослав. Єпископ висловив переконання, що такий спосіб євангелізації залишиться актуальним навіть після завершення кризи, спричиненої коронавірусом, бо діджиталізація нашого суспільства з часом лише посилюватиметься.

Додамо, що окрім серії відеолекцій «Христос — наша Пасха. Християнське життя сторінками Катехизму» у майбутньому планується заснування ще двох серій відеолекцій: «Мандрівка Біблією» і «Шлях до Істини», скерованої до молодіжної аудиторії. Зазначимо, що ідейну підтримку медіапроєкту забезпечує Дрогобицька духовна семінарія, Комісія у справах молоді, Катехитична комісія та Біблійний апостолят. Технічну підтримку надає о. Тарас Жеплінський та команда «Молодіжного ТБ» (Марта Дзіндзюра, Оскана Слив’як, Назар Жеплінський), очолювана о. Андрієм Бунем, Головою комісії у справах молоді.

За матеріалами пресслужби Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ