Владика Василь Тучапець перебуває із візитом у Східній колегії м. Айхштет

17 серпня 2022

Упродовж 14–16 серпня 2022 року екзарх Харківський владика Василь Тучапець відвідав Східну колегію м. Айхштет.

Владика Василь Тучапець перебуває із візитом у Східній колегії м. Айхштет

Недільна Божественна Літургія: важливість особистої молитви

14 серпня владика Василь Тучапець очолив недільну Божественну Літургію. «Особиста молитва є особливо цінною в нашому зв’язку і єднанні з Богом», — сказав екзарх Харківський під час богослужіння в німецькому місті Айхштет. Про це повідомляє пресслужба Харківського екзархату УГКЦ.

Люди приходили до Ісуса зі своїми потребами, і деколи це затягувалося аж до вечора. Коли Ісус всіх відпустив, Він відходить на самоту і молиться. У самотньому місці, коли людині ніхто не заважає, вона є здатною особисто внутрішньо, сердечно звернутися до Господа. «Ісус йде морем до своїх учнів… Це ще один вияв Божої сили і Божого синівства Ісуса Христа. Він іде по воді, немов би по суші, і апостол Петро в пориві віри теж іде по воді. Тим самим Христос хотів показати учням, наскільки важливим в житті є довіра до Господа», — сказав владика Василій.

Екзарх Харківський також додав, що подібне ми переживаємо під час війни в Україні. Коли люди, які перебувають у зоні бойових дій, не мають гарантій, що виживуть, а лише надія на Бога дає їм спокій та мир.

Коли людина довіряє Богові, то навіть в такій непростій ситуації, Господь дає їй надію. «Якщо в життєвих небезпеках ми надіємося лише на себе, то бачимо, що наші сили є обмеженими. Сьогоднішнє Євангеліє вчить, щоб людина щоденно, кожного дня зверталася до Господа і надіялася на Нього. Тоді вона завжди буде відчувати присутність Божу, Його руку, яка охороняє, веде і провадить в житті», — додав екзарх Харківський.

Уділення Святого Таїнства Подружжя: важливість любові між подругами

15 серпня у німецькому місті Айхштет владика Василій уділив Святе Таїнство Подружжя Марії Митко та Віталію Фещаку. Вітаючи молоду сім’ю, владика Василій побажав, щоб Божа благодать об’єднала Марію і Віталія в одне ціле, давала здоров’я, згоду і взаємну любов.

«Сьогодні святковий, радісний, а найголовніше — благословенний день, адже Ісус Христос благословив вас на спільне подружнє життя. Ми дякуємо Богові за Його благодать і благословення, які Він зіслав на вас», — сказав владика Василій.

Апостол Павло у своєму посланні говорить про любов і повагу у подружжі. Екзарх Харківський побажав молодій парі, щоб слова апостола Павла були фундаментом і дороговказом у їх подружньому житті.

Варто додати, що Марія Митко багато років належала до молодіжної спільноти «Квіти Слобожанщини» та диригувала парафіяльним хором храму Святого Миколая Чудотворця міста Харкова. Віталій Фещак після завершення Дрогобицької духовної семінарії продовжує навчання у Німеччині з перспективою служіння у Харківському екзархаті УГКЦ.

Празник Успіння Пресвятої Богородиці: важливість Небесної Матері

Цього ж дня, 15 серпня, з нагоди свята Успіння Пресвятої Богородиці за григоріанським календарем владика Василій очолив богослужіння.

Екзарх Харківський під час проповіді звернув увагу на те, що Церква урочисто відзначає свято переходу Богородиці до вічності. «Церква святкує те, що Богородиця удостоїлася благодаті стати Матір’ю Божою, а завдяки своєму праведному і святому життю, завдяки Божій ласці, вона постійно заступається за нами перед Господом», — сказав владика Василій.

Мабуть, кожен з нас переконався у заступництві Божої Матері, якщо ми з великою довірою звертаємося до неї, як до нашої Матері. «Знаємо, що в історії людства та в історії нашого народу ми не раз зверталися до Пресвятої Богородиці, просячи її заступництва в нелегкі моменти ворожої агресії. Сьогодні ми всі маємо спільний намір — просимо її заступництва для нашого народу в цей нелегкий час війни Російської Федерації проти України», — зазначив екзарх Харківський.