Владика Тарас посвятив Стрийську єпархію Непорочному Серцю Пречистої Діви Марії

23 грудня 2020

22 грудня 2020 року на свято Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці св. Анною преосвященний владика Тарас Сеньків у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці після Заамвонної молитви посвятив Стрийську єпархію Непорочному Серцю Пречистої Діви Марії.

Владика Тарас посвятив Стрийську єпархію Непорочному Серцю Пречистої Діви Марії

Перед звершенням цього посвячення владика Тарас Сеньків звернувся до вірних з такими словами: «Це чинимо, щоб ту частину Католицької Церкви, якою є Стрийська єпархія, всі ми, все, що знаходиться на цій землі, віддати під опіку Пречистої Діви Марії. Щоб Вона, як наша матір, напоминала нас, щоб ми не чинили зла і не повторювали злочину, який вчинила Єва в Раю, стягнувши прокляття на весь людський рід. Щоб ніхто з нас не був причиною нещастя та віровідступництва. Щоб через Її Непорочне Серце ми могли отримувати від Бога усі ласки для того, щоб побороти те зло, котре існує у світі, але не матиме влади, якщо ми йому не дозволимо».

Цей Акт посвячення згідно розпорядження єпарха Стрийського мав звершити кожен священник на своїй парафії після Заамвонної молитви на свято Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці св. Анною.

Акт посвяти Стрийської єпархії Непорочному Серцю Пречистої Діви Марії

1. О Пречиста і Пренепорочна Богородице Діво Маріє, Царице Неба і землі та наша Небесна Мати. У цій трагічній годині історії людства, ми, твої діти, смиренно падаємо перед Твоїм троном та доручаємо й посвячуємо нашу Стрийську єпархію, всі наші парафії та кожного з нас особисто – Тобі та Твоєму Непорочному Серцю.

2. Приходимо і благаємо з цілковитою довірою, що через Твоє заступництво отримаємо у Милосердного Бога милості та необхідну допомогу і захист у наших тяжких випробуваннях. Просимо про це не заради наших заслуг, на які ми не розраховуємо, але з огляду на нескінченну доброту Твого материнського Непорочного Серця.

3. Ми, об’єднана у вірі єпархіальна спільнота духовенства, монашества та братів і сестер у Христі, єднаємося у своїх молитовних благаннях з усією Святою Католицькою Церквою, котра страждає і кривавить у стількох місцях у світі, який втратив розуміння Бога Любові. Єднаємося з усіма людьми, які страждають через війни, ненависть і несправедливість та через смертельну пандемію коронавірусу.

4. Нехай зворушить Тебе, о Страждальна Мати Божа, терпіння стількох людей. Ми усвідомлюємо, що коренем та першопричиною усіх трагедій є людські гріхи та беззаконня. На жаль, сьогодні зло та гріх продовжує панувати у серцях багатьох наших сучасників. Гріхи безбожництва та окультизму, абортів, пияцтва, корупції, розлучень, ненависті, брехні, насильства, жадоби, розпусти, несправедливості – є незчисленними! Багато людей не лише особисто ігнорують Бога, але і публічно заперечують його, як єдине джерело Життя, Правди, Справедливості та Любові. До цього всього беззаконня, яке тотально нищить людство та світ, причетні теж і ми.

5. О Непорочна Обручнице Святого Духа, виблагай нам у Милосердного Бога благодать прощення через правдиве покаяння та навернення, щоб ми були у своєму житті вірогідними свідками Твого Сина. Укріпляй нашу віру, щоб утверджувалися практики християнського життя та апостольської ревності. Випроси для нас відвагу вірно проголошувати всім Євангеліє Твого Божественного Сина, щоб Царство Боже зростало між нами в усій своїй силі та славі.

6. О Мати Церкви, обдаруй всю церковну спільноту злагодою, спокоєм і свободою, збудованими на правді, справедливості та Христовій любові. У своїй смиренності ласкаво просимо Тебе про благодать єдності між усіма, хто визнає Твого Сина як свого Спасителя, щоб настало одне стадо і один пастир.

7. О Царице миру, виблагай для нас теж ті милості, які перемінять людські серця та усунуть всяке сум’яття та ворожнечу в нашому суспільстві та принесуть довгожданий мир Українській Державі та народові. Також, на твоє прохання покірно присвячуємо Тобі, нашій небесній Матері і Цариці, Росію, яка приносить нашому народові стільки болю та страждань. Наверни її на дорогу Божої Правди, Справедливості та Милосердя.

8. О Співспасителько людства і Мати Милосердя, стримай хвилі неомарксистських ідеологій, неопоганства, гедонізму і окультизму та всякої диявольської напасті, які намагаються окупувати матеріальний і духовний світ людини. Не відмовляй у своїй опіці безбожникам і тим усім, хто перебуває у тіні духовної та тілесної смерті. Вчини, щоб і для них зійшло сонце Божої Істини і вони не змарнували великого дару відкуплення.

9. О Пресвята Діво Богородице, Мати і Царице наша, сьогодні ми посвячуємо себе навзаєм і цілу нашу Стрийську єпархіальну спільноту, наше минуле, сучасне та майбутнє, назавжди Тобі й Твоєму Непорочному Серцю, щоб Твоя любов і опіка забезпечили перемогу Царства Божого, а ми, у мирі між собою та з Богом, Тебе благословляли і прославляли на віки віків. Амінь
За матеріалами Стрийської єпархії УГКЦ