Владика Степан Сус вперше як єпископ відвідав свою колишню парафіяльну спільноту храму свв. апп. Петра і Павла

26 січня 2020

Сьогодні, 26 січня 2020 року у Гарнізонному храмі св. апостолів Петра і Павла владика Степан Сус у співслужінні із собором священиків вперше у стінах цього храму звершив Божественну Літургію як єпископ. Раніше єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископства із титулярним осідком Зіґріса був настоятелем цього храму.

Під час проповіді, виголошеної під час Літургії, єпископ наголосив на особливості переживання Божого Слова у власному житті, а також поділився особистим досвідом єпископського життя впродовж останніх двох тижнів:

«Дорогі брати і сестри! Надзвичайно приємно після двох тижнів тих подій, які сталися у моєму житті, бачити всіх вас у Гарнізонному храмі. І сьогодні цією подорожжю я прибув у той храм, звідки починав шлях як священник та єпископ», — розпочав свою гомілію архиєрей.

Відтак владика Степан Сус зазначив, що в цей день Українська Греко-Католицька Церква у повноті із усією Католицькою Церквою вперше відзначає Неділю Божого Слова. «Сьогоднішня неділя є особливою у житті всієї Католицької Церкви. Бо ця неділя проголошена неділею Божого Слова. Тому Папа Франциск заохочує сьогодні звертати увагу на Боже Слово. Боже Слово, яке ми як християни маємо чути у нашому житті. Ми знаходимось у світі, де є багато голосів, ідеологій, концепцій. Наш інформаційний простір насичений різними новинами і подіями. Практично 70 % цих подій є негативними або сенсаціями. У цьому світі дуже легко заблукати, особливо молоді. Часто саме молодь шукає правильних голосів у цьому світі. Ми є на шляху багатьох випробувань. Важливо, коли хтось переживає кризу, чути перш за все Бога і Боже Слово. Господь все, що залишив у Святому Писанні, залишив, щоб ми жили цим. Обрати правильні пріоритети, бути успішними і щасливими. Бути людьми, з яких інші беруть приклад. Господь ніколи не брав за мету, як подібно до ЗМІ, давати сенсації, вводити нас у депресію. Його основна ціль — це добро кожного із нас, наш спокій».

«І ми є запрошеними до того, щоб не лише читати Боже Слово, а якось переживати у своєму житті. Часто наша поведінка, ставлення є свідченням того, як ми довіряємо Богові. Господь підкреслює, що Його Слово допомагає нам дивитися на своє життя і вершити його. Тому так важливо, щоб ми слухали це Слово не лише вдома, а взявши до рук наші Біблії, припорошені пилом. Навіть під час Літургії маємо Літургію Слова — важливу частину для роздумів і пережиття. Маємо жити цим Словом, показувати власним прикладом, що бути християнином — це цікаво, важливо свідчити Бога серед своїх рідних і знайомих. Варто, щоб читаючи Святе Письмо, ми знаходили щось для себе. Важливо, щоб парафія Гарнізонного храму далі жила, приводьте сюди своїх рідних і знайомих», — мовив архиєрей.

Опісля владика Степан поділився своїми першими днями як єпископ: «Для мене єпископське служіння теж стало викликом, особливо впродовж останніх тижнів, коли довелося переїхати в апартаменти, де жив Блаженної пам’яті Патріарх Любомир Гузар. Навіть я тепер використовую той кабінет, у якому він працював. Треба багато всього вчитися, проте я усвідомлюю, що це лише зовнішні декорації. Всередині я залишаюсь таким, яким був. Тепер повинен ставити перед собою більші вимоги, бути зразком для інших священників»

Наприкінці, проповідник ще раз підкреслив значення Божого Слова у житті кожного християнина. «Бути християнином справді цікаво. Це є покликання, завдання. Свідчити добрі речі, добрі справи, свідчити Божу любов. Ми не маємо лише сприймати Боже Слово, потрібно його переживати. Дуже важливо людині, яка переживає труднощі чути Боже Слово. Поставмо собі питання: „Як я можу своїм життям проповідувати Боже Слово?“» — зазначив владика Степан Сус.

Також владика Степан особисто звернувся до всіх вірян, які дуже чисельно були присутні у храмі і подякував за те, що вони є активними християнами, зокрема у парафіяльному житті храму, а також закликав їх приводити нових людей, які можливо, поки що не відкрили для себе краси духовного життя. Окрім цього, владика Степан поділився, що він і досі займається спортом.

Після моління єпископ розповів вірянам про значення єпископського жезлу. За його словами, ці змії, які обплітають жезл, є символами мудрості.

Відтак слово виголосив священнослужитель Гарнізонного храму св. апостолів Петра і Павла о. Тарас Михальчук, який підкреслив, що за час майже 10-ти років парафіяльного життя святині, у цих стінах служать 21 священик і 3 диякони. Священнослужитель від імені капеланської спільноти вручив владиці Степану хрест, а також велике старовинне Розп’яття. Зокрема, отець Тарас зазначив, що Розп’яття постійно супроводжує владику у його житті: у офісі, повсякденні, саме тому вирішили зробити такий пам’ятний подарунок.

Зазначимо, що до молитви також долучилися міський голова Львова Андрій Садовий із дружиною Катериною. Владика Степан також подякував міській владі за те, що цього року розпочнеться реставрація головного фасаду храму і за постійну співпрацю.

Фото: капелани Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла
За матеріалами Оксани Бабенко, Христини Кутнів для релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»