Владика Степан Сус про вибір на єпископа: «Я думав, що це пранк!»

29 лютого 2020

Дивіться бліц-інтерв’ю з наймолодшим католицьким єпископом у світі — владикою Степаном Сусом, записане для каналу IZI, який ведуть cемінаристи Івано-Франківської духовної семінарії УГКЦ Іван Зубрицький і Петро Рабський.

Владика Степан Сус про вибір на єпископа: «Я думав, що це пранк!»

ІZI («Іти за Ісусом») — відеоблог двох семінаристів Івано-Франківської духовної семінарії святого священномученика Йосафата Івана Зубрицького та Петра Рабського, в якому вони у легкій та цікавій формі подають основні правди християнської віри. Варто також відзначити вдалу актуалізацію запропонованих відповідей на сучасні запити суспільства, а особливо молоді, які й є першочерговою цільовою аудиторією каналу. «Ми намагаємося у сучасний спосіб донести християнські цінності молоді. Христос сказав нам: „Ідіть і зробіть учнями всі народи…“, тому ми робимо це у найбільш притаманний для сучасної епохи спосіб. Окрім того, ми хочемо донести, що часто на Церкву та священників поставленні ярлики, які не відповідають дійсності», — зазначають самі автори проєкту.

У черговому відеоблозі автори проєкту поспілкувалися із наймолодшим католицьким владикою — Степаном Сусом, єпископом Курії Києво-Галицього Верховного Архиєпископства УГКЦ. Зокрема, владика Степан спробував відповісти на питання: «Чи справдилися Ваші очікування „бути владикою“ із реальністю?», «Які у Вас приймальні дні?», «Чи має Церква йти у ногу із часом, і якщо так, то яким чином?» та інші.

За словами семінаристів, вибір владики Степана Суса у першому такого формату відеоблозі був невипадковим та породжений його харизмою, простотою та щирістю. «Очевидно, що він як наймолодший єпископ є найближчим до розуміння потреб молоді», — підкреслили автори проєкту «IZI».