Владика Степан Сус обговорив з послом України у Греції та Апостольським нунцієм способи підтримки українських біженців

17 травня 2022

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус в Афінах зустрівся з послом України у Греції Сергієм Шутенком. Головним питанням, яке обговорили сторони на зустрічі, була підтримка і допомога українцям, які втекли від війни.

Дипломат зауважив, що з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну до Греції приїхало 25 тисяч українців. Поки що створено вже два табори для наших вимушених переселенців — на околицях Афін і в Салоніках. Владика Степан зазначив, що священники УГКЦ, які служать у Греції, готові відвідувати українців у цих таборах і надавати необхідну підтримку, як духовну опіку, так і гуманітарну допомогу. Про це повідомляє Пасторально-міграційний відділ УГКЦ на своїй фейсбук-сторінці.

Також посол і Голова Пасторально-міграційного відділу домовилися про спільну організацію і проведення літніх дитячих християнських таборів для маленьких українців, які тепер перебувають у Греції.

Учасники зустрічі подякували один одному за служіння українському народові.

На зустрічі також були: радник з консульських питань Посольства України в Греції Анна Тіщенко, другий секретар з питань преси Сергій Кравець, душпастирі для українців-греко-католиків Греції о. Ігор Посоленик і о. Роман Скрипнюк, а також священники ПМВ о. Андрій Гах і о. Роман Ільницький.

Опісля, в Афінах Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус зустрівся з Апостольським нунцієм у Греції архиєпископом Савіо Хон Тай Фай/Savio Hon Tai Fai.

«Говорили про війну в Україні, про мігрантів та можливості, як допомогти українським дітям в Греції залишатись українцями», — зазначив владика Степан.

Пригадуємо, що цими днями владика Степан Сус здійснює візит до Греції. У неділю, 15 травня, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ відслужив в українській церковній спільноті Святого Миколая УГКЦ в Афінах недільну Божественну Літургію.