Владика Степан Сус: «Молитва — це наша зброя, яка допомагає у цьому житті долати все»

15 жовтня 2020

Про це преосвященний владика Степан Сус заявив під час проповіді у Гарнізонному храмі свв. апостолів Петра і Павла 14 жовтня 2020 року. У цей день в цій святині з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Захисника України було звершено урочисту Божественну Літургію.

У своїй проповіді владика Степан Сус, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, акцентував увагу вірян на тому, що у житті надзвичайно важливо відчувати, що за тебе хтось молиться, а у особі Пресвятої Богородиці маємо заступницю і молільницю за кожного з нас.

Пресвята Богородиця молиться за кожного із нас

«Наші рідні, батьки, бабусі, дідусі, друзі, часто нам можуть сказати: „Я молюся за тебе“, чи „я був у церкві і замовив Літургію за тебе“, „поставив за твоє здоров’я свічку“, „я згадую у ранкових і вечірніх молитвах про тебе“. Коли ми чуємо від рідних і близьких про те, що за нас моляться, нам є дуже приємно. А як приємно нам у сьогоднішнє свято чути про те, що за нас молиться і заступається перед Господом Богом сама Пресвята Богородиця», — розпочав свою літургійну гомілію владика Степан.

Відтак єпископ пригадав усім присутнім про молитву заступництва, яку здійснює Пресвята Богородиця перед престолом Всевишнього Бога: «Ми не поклоняємося Діві Марії, ми Її почитаємо і шануємо. Вона є одна із нас, яку Бог вибрав для того, щоб вона стала Матір’ю Божою, щоб поєднати небо із землею. Ми Її шануємо, але знаємо, що Вона також може, як наші рідні і близькі, молитися за нас перед Престолом Всевишнього, заступатися, захищати нас».

Молитва — це справжня зброя християнина

Ведучи далі, владика Степан підкреслив, що молитва є справжньою зброєю християнина у його щоденній духовній боротьбі. «І ми з вами, дорогі у Христі брати і сестри, у обставинах цього світу, коли сильні цього світу роздумують над потужнішою зброєю, атомними боєголовками, покращують автомати, думають, як знищувати, як загарбати інших, мати більшу владу, більше захопити, більше впливати, — у всіх тих обставинах ми з вами стаємо свідомі того, що у цьому світі зброя не все вирішує. Є сильніший захист, який для нас є дуже важливий. Це є молитва. Молитва для християнина є духовним засобом боротьби, це є наша зброя, яка дозволяє нам у житті долати все. І навіть у тих обставинах, коли ми оточені з вами різними викликами і непорозуміннями, у обставинах, коли людина є невпевнена, коли справді є страшно. У всіх тих обставинах не що інше як молитва, наше з Вами довір’я до Господа Бога, бажання переживати це життя і виклики цього життя з Богом, усе це справді дає нам ту силу, яку, можливо, ті, хто не розуміє, сьогодні шукають у зброї», — мовив архиєрей.

Пресвята Богородиця вчить нас бути поруч Бога

Прикладом такої постійної молитви, за словами проповідника, і є Пресвята Богородиця. «А ми з Вами, переступивши поріг храму, перебуваємо з Богом, бо знаємо, що з Богом зможемо все пережити і подолати. У цьому для нас є прикладом Пресвята Богородиця, Матір Нашого Спасителя, яка у Євангелії дуже мало говорить, але завжди є поруч. І навіть у найскладніших епізодах життя Нашого Спасителя, Вона завжди перебувала поруч, стояла під Хрестом. Вона є тією, яка мало говорить, але молиться. Та її мовчанка у Євангелії є свідченням того, що Вона молиться, заступається за нас», — підкреслив єпископ.

«Я сьогодні роздумував над тим, як у різні періоди історії нашого народу, різні наші військові формування: козацтво, УПА, Збройні Сили України, різні мілітарні групи: усі вони починали свій шлях не зі зброї, але з покірної молитви перед Пресвятою Богородицею, просячи у Неї захисту, розуміючи, що і самі, будучи захисниками України, потребують того захисту, усвідомлюючи, що молитва сильніша за будь-яку зброю», — завершив свою проповідь преосвященний владика Степан Сус, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства.

За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»