Владика Петро Стасюк розповів про початок Року сім’ї у Мельбурнській єпархії УГКЦ

2 квітня 2021

31 грудня 2020 року Мельбурнська єпархія Святих апп. Петра і Павла проголосила 2021 рік особливим роком — Роком родини. З тих пір було сформовано Національний комітет і офіційно затверджено його початок у березні 2021 року.

«Я особисто вважаю, що це є Божим благословенням для нашої Церкви та української громади в Австралії. Зміна керівництва в нашій єпархії є важливим моментом у нашій історії. У нас є новий єпископ Микола. Йому потрібно буде познайомитись з усіма вірними в нашій єпархії. Він також повністю схвалює „Рік сім’ї“. Він уже займається плануванням діяльності та допомагав у створенні програми, яка вже є на руках в усіх парафіях», — зазначив на початок своєї статті владика Петро Стасюк, вислужений єпарх Мельбурнський.

Відтак владика Петро підкреслив, що цей захід потребує координації зусиль та ініціативності не тільки зі сторони духовенства. «Нашому новому єпископу доведеться запросити людей прийняти виклик, щоб співпрацювати з ним у різних душпастирських та правових структурах, необхідних для управління єпархіальним служінням. Наш єпархіальний статут і канонічне законодавство вимагають, щоб усі комітети та посади були оновлені з приходом нового єпарха. Немає сумнівів, що нове керівництво в нашій церкві може походити від тих, хто добровільно працює над впровадженням в життя Року сім’ї», — мовив архиєрей.

«Майбутнє нашої української громади, особливо нашої християнської громади, базується на міцних сім’ях та глибокій вірі. Релігійна освіта — запорука всьому цьому. У нас є частина необхідних ресурсів, але інші потрібно буде придбати», — каже владика Петро.

Відтак владика не оминув увагою той факт, що проведення цього Року сім’ї відбуватиметься у середовищі українських емігрантів, що накладає певні специфічні завдання. «Бути українським католиком в Австралії ставить перед нами певні виклики. Наша Східна Церква настільки відрізняється від церкви, яку ми знаходимо тут, у західному світі. Ми живемо в Австралії, але нам потрібно дуже чітко визначитись із нашою 1000-річною традицією, з якої ми походимо в Україні. Це наше духовне сімейне коріння. На них потрібно буде сильно наголосити, коли ми вивчаємо ці корені.

Багато з нас мають родинні зв’язки в Україні або з тими, хто іммігрував з України. Рік сім’ї також стосується генеалогічного дерева, як духовного, так і фізичного.

Зараз у нашій громаді відбувається зміна поколінь. Наше майбутнє також залежить від наших тісних зв’язків у наших власних сім’ях та парафіях. Потрібно переглядати парафіяльне життя з урахуванням усіх цих потреб».

Однак, за словами архиєрея, підтримка молодого Глави Церкви Блаженнішого Святослава, виражена у новому єпископові Миколаєві Бичку, є стимулом для надії: «В даний час, ми маємо дуже сильне керівництво на світовій арені нашої церкви. Наш Патріарх молодий та життєрадісний. Багато людей працюють над виробленням необхідних нам ресурсів у всіх аспектах сімейного життя. Зараз у нас є новий єпископ, який також молодий та енергійний та має багато ентузіазму».

«„Рік сім’ї“ нам потрібен більше, ніж ми могли б це усвідомити. Я молюсь, щоб наш Господь благословив і скерував нас», — наголосив на завершення преосвященний владика Петро Стесюк, вислужений єпископ для українців греко-католиків в Австралії, Новій Зеландії та країнах Океанії.

За матеріалами Мельбурнської єпархії Святих апп. Петра і Павла