Владика Петро Стасюк про нового єпарха Мельбурнського: «Свіжий ентузіазм нового молодого лідера — це саме те, чого усі очікують»

16 січня 2020

Владика Петро Стасюк наголосив, що українські католики Австралії з нетерпінням чекають на можливість привітати свого нового пастиря, після того як Папа Франциск оголосив, що третім правлячим архиєреєм Єпархії св. верх. апп. Петра і Павла у Мельбурні (Австралія) стане редемпторист о. Микола Бичок.

Владика Петро Стасюк служив у Єпархії свв. апп. Петра і Павла із осідком у м. Мельбурн для українців католиків в Австралії, Новій Зеландії та країнах Океанії з 1992 року, та подав Папі Франциску прохання про своє звільнення у липні 2018 року, коли йому виповнилося 75 років.

Це прохання було прийняте одночасно з оголошенням призначення о. Миколи Бичка 15 січня 2020 року. Владика Петро залишатиметься Апостольським адміністратором до того часу, поки приїде у Мельбурн та займе свою посаду новий єпарх.

«Вже більше року парафіяни нашої єпархії знають, що до українських католиків Австралії, Новій Зеландії та Океанії прибуде новий єпископ», — зазначив владика Петро.

«Вони з радістю очікують як до 70-річчя існування нашої Церкви в Австралії прибуде третій єпарх», — додав він.

Отець Микола Бичок, який народився та виріс у Тернополі на Західній Україні, як і владика Петро Стасюк, належить до Згромадження Найсвятішого Ізбавителя (редемптористи). Він навчався в Україні та Польщі та був висвячений на священника у 2005 році. Після цього, отець Микола служив у Росії, Україні та останні п’ять років — у Сполучених Штатах.

Владика Петро наголосив, що молодий вік о. Миколи Бичка, якому наступного місяця виповнюється 40 років, та його інтерес до служіння з молоддю є великим надбанням для українських католиків у Австралії, Новій Зеландії та Океанії.

«Свіжий ентузіазм нового молодого лідера — це саме те, чого усі очікують», — пояснив владика Петро.

Відтак єпископ додав: «Українські миряни дуже активно задіяні у житті нашої Церкви. Вони радо його приймуть та з нетерпінням очікують спільної праці у житті нашої Церкви».

Окрім цього, архиєрей розповів про очікування української громади стосовно нового єпарха. «Наша церковна громада мріє та сподівається ще більше залучати молодь до життя нашої Церкви. Наша молодь завжди демонструвала жагу до пізнання та розуміння унікальної духовності нашої тисячолітньої Київської традиції», — мовив владика.

«Досі залишається питання як жити християнським життям у сучасному світі у сучасній Австралії, водночас зберігаючи нашу унікальну духовність», — додав він.

Отець Микола Бичок, єпископські свячення якого відбудуться в Україні, розповів, що хоча він ніколи не був у Австралії, намагається якомога більше дізнатися про цей край від своїх колег священників, які там жили. Передовсім, після приїзду в Австралію він планує зустрічатися з вірними.

«Я передовсім хочу бути з українцями Австралії, слухати їх, розвиватися з ними як громада вірних нашого Христа Спасителя», — пояснив о. Микола Бичок Конференції Католицьких Єпископів Австралії.

Голова Конференції Католицьких Єпископів Австралії Марк Колридж від імені своїх побратимів єпископів, подякував владиці Петру Стасюку за його «довгі роки невтомної праці у Австралії, молячи Господа за його спокійне та щасливе життя на пенсії».

Деталі про прибуття новообраного єпископа стануть відомі та будуть повідомлені згодом.

За матеріалами Мельбурнської єпархії свв. верх. апп. Петра і Павла УГКЦ