Владика Петро Стасюк: Чому ми проповідуємо?

11 вересня 2020

Правлячий архиєрей Єпархії святих верховних апостолів Петра і Павла із осідком у м. Мельбурн (Австралія) владика Петро Стасюк у черговій недільній проповіді роздумує над правильним використання багатства та майна у житті християнина. Основою цієї науки обраний євангельський уривок про багатого юнака і його розмову із Ісусом Христом.

Владика Петро Стасюк: Чому ми проповідуємо?

Деякі люди вважають, що Церква не має проповідувати, не може нічого говорити, оскільки не має права та втратила авторитет. Кожен, хто говорить щось подібне, має дуже мало віри або не має її взагалі. Їх ще не торкнулася любов Божа і вони не прагнуть почути Слово Боже, яке несе Церква.

Церква заснована на Об’явленні Божому

Наш Катехизм вчить, що Церква є заснованою на об’явленні Слова Божого: «Віра Церкви основується на Божому Об’явленні. У цьому Об’явленні невидимий Бог з повноти своєї любові промовляє до людей, щоб об’явити їм Себе і покликати їх до сопричастя зі Собою» (Катехизм УГКЦ, 18).

Святий євангелист Іван у своїй проповіді говорить нам: «Це ж написано, щоб ви ввірували, що Ісус є Христос, Божий Син, і щоб, віруючи, життя мали в Ім’я Його!» (Ів. 20, 31).

Питання багатства у житті християнина

У проповіді св. Матвія ми зустрічаємо юнака, який думає про своє життя. Він має усе, що можна хотіти, проте відчуває, що йому щось бракує. Ми так само думаємо. Ми можемо дуже високо про себе думати, ми можемо мати багато дорогих речей, проте всередині ми відчуваємо брак чогось. Так само, як багатий юнак, ми можемо поговорити з Богом та запитати «Чого мені бракує?» (Фил. 19, 20) Ісус говорить чоловікові, що життя не вимірюється тим, що ти маєш на цьому світі, а тим, як ти цим розпоряджаєшся. Не має значення, що ми маємо, головне, щоб ці речі не стали головними в нашому житті. Адже тоді вони стануть нашим справжнім богом.

Бог немає нічого проти багатих людей. Багато святих були багатими. Проте, мета життя — це вічне життя з Богом у раю. Для цього ми маємо вірити, що Ісус є Сином Божим, і що Він дасть нам вічне життя. Господь має план, щоб його досягти.

Ісус говорить багатому чоловікові: «Продай усе своє майно і віддай гроші бідним, тоді ти зможеш йти за Мною».

Хто є на першому місці у моєму житті?

Ви можете бути заможними, але ви маєте слухати слова Господа та використовувати достаток на Божі дії.

Деякі люди чинять, наче вони все контролюють, усе знають та є самодостатніми. Вони перейняті власною важливістю, пишаються своєю незалежністю, так само, як юнак у притчі.

Господь кличе нас правдиво подивитися на наше життя і з’ясувати, чи потрібна нам допомога Бога.

• Чи можу я простити людям?
  • Чи маю я проблеми у шлюбі, які не можу вирішити?
  • Чи можу я припинити вживати алкоголь, вживати наркотики, робити ставки, грішити?
  • Чи контролюю я себе?

Божа допомога у нашому наверненні

Ці проблеми можна вирішити лише слухаючи Слова Господа та просячи у Нього допомоги.

Святий Павло говорить нам: «Я все можу в Тім, Хто мене підкріпляє, в Ісусі Христі» (Фил. 4, 13).

Христос говорить своїм апостолам: «А Ісус позирнув і сказав їм: Неможливе це людям, та можливе все Богові» (Мт. 19, 26).

† Петро Стасюк,
єпарх Мельбурнський