Владика Миколай Бичок про своє єпископське служіння: «Людина мислить, а Бог креслить»

10 листопада 2020

Наймолодший за єпископською хіротонією владика Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви Миколай Бичок ділиться своїми духовними роздумами про цей 2020 рік у своєму житті.

Це народне прислів’я неабияк влучно відбражає мій рік, який з Божою допомогою потихенько спливає до свого кінця. У грудні 2019 року, коли я повертався з України до Америки, в мене були свої плани. Та в Господа були свої плани на мене. 15 січня 2020 року мої плани були повністю змінені, та не тільки плани, але і все моє життя. Перш за все, мене обрали на єпископа Української Греко-Католицької Церкви в Австралії. Прийняти це рішення і дати згоду на єпископство було не просто. Але після одного випробування прийшло інше — розпочалася пандемія коронавірусу. Все зупинилось і через це було перенесено моє висвячення на єпископа з 26 квітня на 7 червня. І всі мої плани було знову змінено. А саме: поїздка до Америки, яка мала відбутись 22 травня, щоб там відслужити мою Першу Літургію як єпископа. З Америки я планував летіти до Австралії, де у червні мала відбутися Інтронізація — чин впровадження мене як єпископа.

На молитві Великого Повечір’я, яке ми служимо на Різдво, Йордан та Пасху, є такі слова: «Задумуйте задуми, та вони не вдадуться…» Пандемія коронавірусу паралізувала життя багатьох людей у цілому світі. І я не став винятком. Після моєї хіротонії я щиро вірив, що зможу в найближчий час вилетіти на місце мого служіння до Австралії. Така впевненість була, тому що всі документальні справи з візою були полагоджені, та надати мені візу виявилось неможливим, оскільки розпочався строгий карантин в штаті Вікторія.

Ми, як єпархія, зверталися до уряду Австралії посприяти у видачі візи… Також були зроблені інші ініціативи у цьому напрямку. Завдяки старанням Блаженнішого Патріарха Святослава, було проведено розмову між Ватиканом та Австралією. Нас запевнили, що в найближчий час мені буде надана віза для служіння нашим вірним у Австралії. На жаль, цього так і не сталося.

Щоб розділити терпіння мільйонів людей, Господь допустив, щоб і я захворів на коронавірус. Чергове прохання надати мені візу було написано владикою Петром на початку листопада. І знову я вірю і надіюся, що зможу бути присутнім разом із вірними нашої церкви в Австралії на Різдво Господнє. Прошу всіх вірних Мельбурнської Єпархії молитися у цьому наміренні. Нехай Господь благословить та провадить всіх Вас та Ваші родини!

† Миколай Бичок,
єпарх Мельбурнський