Владика Микола Бичок відслужив Архиєрейську Святу Літургію для Пласту

23 травня 2022

У неділю, 22 травня 2022 року, пластуни Станиці Вікторії зібралися разом, щоб відсвяткувати свято свого покровителя — великомученика Юрія.

Владика Микола Бичок відслужив Архиєрейську Святу Літургію для Пласту

Святкування розпочалося Архиєрейською Святою Літургією у катедральному храмі Святих апостолів Петра і Павла, яку очолив преосвященний владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, у співслужінні з о. Андрієм Микитюком, синкелом мирян і капеланом Пласту, та д-ном Михайлом Жиланом, канцлером єпархії та довголітнім пластуном. Про це зазначає пресслужба Мельбурнської єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла.

Під час проповіді владика зазначив: «Сьогодні ми збираємося разом, щоб помолитися і подивитися на постать святого Юрія, який є покровителем Пласту. Святого Юрія часто називають змієборцем, і це можна побачити на іконах, де він перемагає змія. Коли подивитися на сторінки Святого Писання, змія, як правило, не асоціюється ні з чим добрим; у Біблії вона найчастіше асоціюються з дияволом. На жаль, сьогодні є багато зміїв, які нищать наш народ. Передусім це великий змій війни, який уже забрав тисячі наших солдатів і мирних жителів під час цієї страшної війни в Україні. Яким підступним може бути змій наркотиків, проституції, алкоголю, який нищить тисячі людей. Сьогодні, як ніколи, нам потрібно багато святих Юріїв, щоб убивати всіх цих зміїв».

На закінчення Божественної Літургії владика освятив Пластові хустки, просячи у Бога, щоб Він «через дар Духа Святого сповнив серця цих пластунів вірою і любов’ю, подібно до милосердного самарянина, що схилився над терплячим на шляху до Єрихону, та подав їм кріпость у вірі, щоб завжди виконували Його волю».

Після Літургії в парку навпроти катедрального храму відбулися сходини Пташат, Новацтва та Юнацтва. Відтак усі присутні мали нагоду поласувати смачним обідом. На завершення дня відбувся Апель, під час якого в наказі зачитали про прийняття трьох пташат, сімнадцятьох новаків, трьох юнаків та двох старших пластунів.