Владика Михайло Бубній семінаристам: «Не обмежуйтесь працею у своїй єпархії. Якщо б апостоли себе обмежували, ми б не були сьогодні християнами»

26 червня 2019

«Христос каже: «Ідіть і зробіть учнями всі народи». І я дуже хочу, щоби в наших семінаріях плекався дух готовності піти послужити туди, куди інші не хочуть, страхаються. Це правдиве апостольство — готовність служити там, де Христос потребує». Про це заявив екзарх Одеський владика Михаїл Бубній під час IX спецкурсу Пасторально-міграційного відділу з місійного служіння для семінаристів, що триває у Дрогобичі.

Єпископ підкреслив, що всі ми народжені до покликання служити Богові у його живій Церкві. І відзначив, що на південних теренах України Українська Греко-Католицька Церква щойно народилася, щойно започаткована і тому вона є жива, але вона ще не сильна, існує багато потреб, багато людей чекають на спасіння, шукають правдиву Церкву.

«Люди очікують справжніх місіонерів, справжніх апостолів Христових. Кожен з вас, можливо, вже уявляв свій шлях священничого служіння. У глибині свого серця послухайте, куди Господь вас кличе. Можливо, Господь хоче чогось більшого від мене, можливо, щоби я став першим апостолом для якоїсь громади — чи в Україні, чи на поселеннях. Можливо Господь кличе мене, щоби я збудував Христову церкву, народив ту чи іншу християнську спільноту і її провадив. Не обмежуйтесь, браття, суто для праці у своїй єпархії. Бо коли б апостоли себе обмежували, ми б не були сьогодні християнами, — наголосив владика Михаїл. — Христос до всіх каже: „Ідіть і зробіть учнями всі народи“. Це є покликання. Я дуже хочу, щоби в наших семінаріях плекався той дух готовності піти послужити туди, куди деякі не хочуть, страхаються. Це правдиве апостольство — готовність служити там, де Христос мене потребує. І повірте, тоді ви будете в житті щасливі і матимете велику внутрішню радість».

Владика розповів про діяльність і структуру Одеського екзархату. Він відзначив, що населення екзархату — 5,5 млн осіб. Він охоплює 4 області: Одеську, Миколаївську, Херсонську і Кіровоградську. Сьогодні Одеський екзархат налічує 47 діючих парафій, 40 священників і 2 диякона, 11 семінаристів. Є 16 збудованих храмів, 24 каплиці і 8 храмів у стані будівництва.

«Близько 5 тисяч наших вірних в Одеському екзархаті. Ми там дуже потрібні, щоби трошки змінити ментальність людей і ставлення до Церкви. Треба показати, що Церква йде до людей, як Христос виходить до кожного з нас», — зазначив єпископ.

Одним з головних напрямків своєї діяльності екзарх Одеський назвав вишкіл священників. «Священник мусить постійно зростати — духовно, інтелектуально і у пасторальній діяльності. На першому місці я ставлю духовний провід — реколекції. Раз на рік проводимо 5-тиденні реколекції для всіх священників екзархату з родинами. Клжного кварталу їжджу у кожний деканат і зустрічаюся, спілкуюся з усіма душпастирями. Маємо для священників програму постійної формації, щоби удосконалювати свої знання в різних дисциплінах. Остання зустріч була присвячена проповідництву. Для їмостей раз на рік організовую окремі реколекції», — зауважив владика Михаїл.

Єпископ розповів про постійну катехизацію — як дітей, так і молоді та дорослих, про розвиток молитовних спільнот, братств, різних християнських рухів, про соціальне служіння і капеланство, зокрема морське.

«Отець Олександр Смеречинський потребує мінімум 2–3 капеланів для допомоги у Морському апостоляті. Хто себе чує моряком, хто любить кораблі — є шанс і можливість послужити. Хочемо розвинути морське капеланство у різних країнах світу, де працюють наші моряки», — звернувся до семінаристів єпископ.

Владика підкреслив, що найбільша потреба екзархату — ревні священники. На сьогодні існує потреба вже в у 25-ти душпастирях. «Хто прийде швидше — отримає кращу частку, — пожартував владика. — Заохочую вас до праці на наших південних теренах. Це є Україна. Це не чужина. Не бійтесь! Там дуже потрібні ревні священики, щоби міняти проросійську ментальність людей, виховувати правдивих християн і правдивих патріотів».

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ